fbpx
Close

Milline on kõige efektiivsem strateegia Mintose ühisrahastusportaalis?

Avatar

Läti ühisrahastusportaali Mintos investoreid koondavas Mintos Fellows Facebooki grupis tõstatati huvitav teema, kus üks kasutaja uuris, millised on kõige efektiivsemad investeerimisstrateegiad, mida selles portaalis annab kasutada.

“Hajutatus!” oli esimene vastus, mis küsimusele tuli ning üks teine grupi liige lisas: “Parim strateegia on omada portfellis võrdses koguses kõigi laenukontorite laene, et kui üks läheb pankrotti, siis see poleks tragöödia vaid väike tagasilöök.”

Kõikide laenupakkujate võrdse kaasamise idee lasi üks kasutaja aga sõelapõhjaks ning selgitas seda nii: “Ma ei kasutaks seda strateegiat. Mintoses olevad laenupakkujad pole kaugeltki võrdsed. Mõned neist on suured, hästi juhitud ja hästi rahastatud firmad. Teised on väikesed idufirmad, kus läbikukkumise oht on suur.”

Tema sõnul oleks kõige õigem oma investeeringud jagada laenukontorite vahel ära proportsionaalselt, arvestades erinevate firmade vanust, suurust ja finantsnäitajaid. Neid laenukontoreid, kus keskmisest rohkem hilinenud maksetega laene, tasuks sootuks vältida.

Sama kasutaja tõi oma strateegiana välja cashback pakkumiste kasutamise enda kasuks: “Ma ostan cashback laene ning müün need kohe siis väikese allahindlusega edasi. Müün ka maksetega hilinenud laenud kohe allahindlusega ära, sest ma tahan, et mu raha ei seisaks vaid teeks iga päev tööd. Järelturg on minu jaoks imeline tööriist.”

Ta lisas: “Sooviksin, et oleks võimalik paremini hajutada. Enamus laenukontoreid on kas väga väikesed, ei suuda ärina kasumit toota või omavad suurt hulka hilinenud maksetega laene. Annan raha välja enamuses Mogo, Lendo, Mozipo, Aasa ja Banknote laenudesse ning vaid üliväikeseid summasid ka mujale.”

Kui mehe käest küsiti, kas selliselt järelturul tegutsemine pole jube tüütu ja kas see ka lisatootlust annab, siis vastas ta: “Nõuab natuke tööd jah. Ma täpset tootlusenumbrit ei tea, aga aastast tulemust tõstab see taktika paari protsendi võrra küll.”

Üks Mintos Fellows grupis aktiivselt sõna võttev mees tõi välja ka oma strateegia põhimõtted: “Mul on erinevad automaatpakkuja profiilid tehtud iga laenupakkuja kohta. Uut raha panen peamiselt cashback laenudesse või järelturu allahinnatud laenudesse. Kahjuks ma ei saa soovitud hajutatust, kuna laenukontorid on väikesed või ei ole näidanud head maksekäitumist.”

* See artikkel on kirjutatud informatiivsel eesmärgil ning pole mõeldud investeerimisalase nõuandena. Iga investor peab oma investeerimisotsused ise läbi mõtlema ning vajadusel küsima nõu ekspertidelt.

Kui soovid Mintoses investeerimisega alustada, siis tee konto läbi Rahajutud.ee lingi. Sellega toetad meie portaali tegevust. Täpsemalt loe SIIT.

3 Comments

  1. “Müün ka maksetega hilinenud laenud kohe allahindlusega ära, sest ma tahan, et mu raha ei seisaks vaid teeks iga päev tööd.”
    Huvitav, vähemalt Mogo on mulle seni maksnud intresse ka viivises päevade eest. Samas väljastajate kohta käiva info kohaselt ta seda justkui ei peaks tegema. https://www.mintos.com/en/loan-originators/mogo/#details
    Mõtteid, tähelepanekuid?

  2. Tere
    Pole päris teemasse, aga tekkis esimese prooviga selline küsimus: leidsin lühiajalise laenu mille lõpuni oli ca paar nädalat, intress 10%, panin 10 EUR, Aeg läks mööda ja sain tagasi 10,02EUR. 10nest 10% peaks olema 1 EUR ehk tagasi 11 EUR. Millest selline tulem võis tekkida? Laenu väljastamisest oli mitu kuud möödas. Kas loeb intressi arvutamisel ka see mis ajal laenu investeerimisega alustasid?

    1. Tere Jaanus. Intress, mida kuvatakse, on aastaintress. Ehk siis konkreetse näite puhul selle 10% saaksid kätte siis, kui hoiaksid laenu enda käes aasta. Ja vähemalt tuntumatel ühisrahastusplatvormidel loeb intresside arvestamisel see hetk, millal sina oma laenutüki ostad, mitte see hetk, millal laen välja anti või platvormile üles pandi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

3 Comments
scroll to top