fbpx
Close

Eesti investorid ja eriti Eesti naised on Mintoses eeskuju näitamas!

Avatar

Foto: Mintos

Mandri-Euroopa suurim ühisrahastusportaal Mintos teatas oma veebilehe vahendusel, et taas on purustatud kaks järjekordset verstaposti. Lisaks toodi välja palju huvitavat statistikat, kus Eesti on oma väiksusest hoolimata sammumas esirinnas.

Tuues välja uued tähised, siis esiteks sai platvormil täis 4 miljardi euro väärtuses investeeringute vahendamist ja teisena ületati 200 000 investori piir.

Mintose laenumahtude kasv on viimastel aegadel olnud tormiline, kui esimese miljardini jõuti 3,5 aastaga, siis kolme miljardi pealt neljani liiguti kõigest umbes nelja kuuga.

Mintose blogis avaldatud uudise all on inimesed aga tõstatanud küsimuse, kui Mintose platvormil ostetakse laenupakkuja poolt laenud tagasi ning paisatakse seejärel madalama intressiga uuesti ringlusesse, siis kas üks ja sama laen läheb selles arvestuses kirja mitmekordselt?

Teiste kommentaatorite sõnul pole mõtet seda statistilist numbrit üldse tähele panna, kuna väga suur hulk Mintose laenudest on mõne päevased kuni ühe kuu pikkused lühilaenud, millega ongi võimalik lühikese ajaga suuri rahasummasid pööritada.

Mintose jõudmine 200 000 registreeritud kasutajani on samuti olnud peadpööritav. Kui 2018. aastat alustati 43 000 investoriga, siis 2019. aasta jaanuaris oli kasutajaid juba 100 000. Tänavuse aastanumbri sees on kuus keskmiselt platvormile juurde tulnud koguni 10 500 investorit.

Sellises mahus kasvamine on oluliselt suurendanud ka Mintose kollektiivi, kui 2019. aasta jooksul on lisandunud üle 100 uue töötaja. Praegusel hetkel on töökäsi 170.

2015. aastal oli Mintoses investoreid 41 riigist ning nüüdseks on riikide arv kasvanud 85 peale. Seejuures tuuakse välja kaheksa domineerivat riiki, kelle investorid selgelt silma paistavad ja nende hulgas on ka Eesti. Lisaks meile on esile toodud Austria, Taani, Saksamaa, Holland, Portugal, Hispaania ja Šveits.

Huvitava statistikana toodi välja ka numbrid, et endiselt on investorite hulgas kõige populaarsem kasutada autoinvesti. 51% investoritest kasutavad vaid ühte investeerimismoodust ning nendest 33% kasutavad autoinvesti. Teisel kohal on manuaalne investeerimine 10% ja kolmandal Invest & Access 8-protsendiga. 49% investoritest kombineerivad erinevaid mooduseid omavahel.

Koguni 84% Mintose investoritest on mehed ning välja on joonistunud ka kaks tüüpprofiili. Esiteks 30-ndates mees, kelle säästude suuruseks on ca 20 000 eurot ja Mintoses keerleb sellest umbes 4000 eurot. Teiseks 50-ndates mees, kelle säästude suuruseks 120 000 eurot ja Mintoses sellest umbes 10 000 eurot. Mõlema tüüpprofiili puhul on tegemist kõrgharitud inimesega, kes tuleb kas IT-, inseneeria- või finantsvaldkonnast.

Eesti on ühes valdkonnas veel Mintoses eeskuju näitamas, kui meil on selgelt kõige kõrgem protsent naisinvestoreid. Kõigist Mintoses registreerunud Eesti investoritest moodustavad naised 32,7%. Läti on selles arvestuses 22,5% teisel ja Leedu 17,6% kolmandal kohal.


Kui soovid Mintoses investeerimisega alustada, siis tee palun konto läbi Rahajutud.ee lingi. Sellega teenid Mintoselt väikest alustamisboonust ja toetad meie portaali tegevust. Täpsemalt loe SIIT.

scroll to top