fbpx
Close

Suve algus ei avaldanud Mintose kasvule mitte mingit mõju

Avatar

Foto: Mintos

Läti ühisrahastusportaalis Mintos tegutsevad investorid said juuli esimeses pooles platvormilt taas informatiivse e-kirja, kus toodi välja ühisrahastusportaali juunikuu numbrid ja peamised sündmused. Kui mai numbreid nimetasime erakorraliseks, siis juunis astus Mintos igas vallas sammukese veel edasi.

Rahastatud laenude mahult tegi Mintos korraliku hüppe, kui juunis oli vastavaks numbriks 237,4 miljonit eurot (mai kuu number oli 228,9 miljonit eurot). Kõigi aegade numbrid kokku lüües, on Mintos rahastanud tänaseks 2,65 miljardi euro väärtuses laene.

Ka uute investorite lisandumine ei näidanud suve hakul mingeid aeglustumise märke. Maikuus registreerunud 9812 investorile lisandus juunis 9991 kasutajat ehk väga napilt jäi puudu ümmargusest kümne tuhande piirist. Tänaseks on platvormiga liitunud läbi ajaloo 152 955 investorit.

Kui maikuus oli Mintoses keskmiseks välja makstud intressiks 13,41%, siis juunis kerkis see 13,52% peale ning rahaliselt tähendas see 3,61 miljoni euro tasumist investorite kontole. See oli 20 000 eurot eelmise kuuga võrreldes rohkem. Läbi ajaloo on intresse makstud juba 48,86 miljoni euro eest ning nende ridade kirjutamise hetkeks peaks 50 miljoni piir olema juba ületatud.

Juunis lisandus Mintose platvormile ka kolm uut laenukontorit. Lendrocki vahendusel saab esmakordselt hakata oma raha suunama Hispaanias välja antud autolaenudesse, Dziesiatka Finanse pakub tarbimislaene nii eurodes kui poola zlottides ning Cash4unow kaubamärgi alt pääseb investeerima Suurbritannia tarbimislaenudesse.

Juhtus ka vastupidist liikumist ning Mintos andis just juunis teada, et neli laenukontorit on Läti ühisrahastusplatvormilt erinevatel põhjustel lahkunud. Nendeks olid InviPay, PimPay, GetBucks Poola ja ID Finance Gruusia.


Kui soovid Mintoses investeerimisega alustada, siis tee palun konto läbi Rahajutud.ee lingi. Sellega teenid Mintoselt väikest alustamisboonust ja toetad meie portaali tegevust. Täpsemalt loe SIIT.

scroll to top