fbpx
Close

Mintos kehtestas investorite pahameele saatel järelturule müügitasud

Avatar

Foto: Mintos

Läti ühisrahastusportaal Mintos kehtestab alates 13. aprillist järelturul laenude müümisele 0,85%-lise tasu. Väidetavalt on tasu eesmärgiks kulude katmine, aidates viia portaali teiste Euroopa ja Ühendkuningriigi platvormidega samale tasemele. Järelturgu kasutab 38% aktiivsetest investoritest ja iga päev müüakse keskmiselt 700 000 euro väärtuses laene. Järelturg pakub märkimisväärset likviidsust neile investoritele, kes soovivad investeeringust varem väljuda.

Järelturul rakendatakse müügitasu investoritele kohe pärast müügi toimumist ning muid tasusid pole portaalil plaanis kehtestada. Investeerimine on nii esmasel kui ka järelturul endiselt teenustasuta. Ka raha hoiustamise ja väljavõtmise eest tasu ei võeta, kinnitab Mintos investoritele.

Investorid reageerisid kriisiolukorras välja tuldud uudisele pigem negatiivselt. Osad investorid pidasid seda varajaseks aprillinaljaks ja päris paljud lubasid konkreetselt Mintoses investeerimise lõpetada.

„Mina Mintose otsust kehtestada tasu laenude müümisel ei toeta. Arvan, et tasu reklaamib liikumist turul, kus on viimase paari nädala jooksul olnud probleeme likviidsusega. Kuigi tasu eeldatav eesmärk on muuta esmane turg investoritele atraktiivsemaks siis minu jaoks kaotab Mintos ühe oma eelistest, milleks oli järelturu täiendav likviidsus,” arvas kommentaariumis sõna võtnud investor.

Nagu igasugune muutus, mis suurendab inimeste kulusid, tõi ka selle investeerimistasu kehtestamine endaga kaasa inimeste kriitika. Näiteks arvas järgmine investor, et „mängureeglite muutmine jooksvate lepingute/laenude ajal pole õiglane, see on vastuvõetamatu, sest kogu investeeringuid pole kahe nädala jooksul võimalik maha müüa nagu mõnes teises portaalis.“

Veel avaldas üks ühisrahastusportaali kasutaja oma arusaama olukorrast: “Igale probleemile on alati mitu lähenemisviisi. Tehke kõvasti tööd, et hoida meie investeeringud ohutul tasemel ja muutute usaldusväärsemaks. Olles oma klientide vastu karm, piirates nende käike ja valikuid, söödate ebastabiilsust ja lõpptulemused võivad olla isegi halvemad kui need, mida hetkel üritatakse vältida.”

Mintose blogipostitust ning seal kirjutatud kasutajate kommentaare saab lugeda SIIT.

scroll to top