fbpx
Close

Nibble – ideaalne ühisrahastusplatvorm kõrge passiivse tulu teenimiseks

Avatar

Foto: Nibble

Nibble on platvorm investeerimiseks laenudesse, mis on välja antud Venemaal ja Hispaanias tegutsevate Joymoney kaubamärgi alla kuuluvate ettevõtete poolt. Nibble on hästi kursis Joymoney hindamisprotsessiga, mille abil valitakse kliendid, kellele laenu antakse. Seetõttu on etteaimatav, kuidas teatava kategooria laenudega kliendid käituvad. Üks põhjus, miks Nibble ei lase portaali teisi laenukontoreid ja nende laene, on see, et pole võimalik olla täielikult kindel protsessis, kuidas valitakse laenud, millesse investeerida.

2021. aasta veebruaris sai Nibble ühe aastaseks. Vaatamata faktile, et Nibble on noor platvorm, on see osa ettevõttest IT Smart Finance, mis tegutseb fintech valdkonnas juba aastast 2014. Ettevõtted, kelle investeerimisvõimalusi Nibble oma portaalis pakub, kuuluvad samuti sama holdingfirma alla ning on tegutsenud samuti 2014. aastast. Põhimõte, et kogu tegevus on koondatud ühe holdingfirma alla, võimaldab protsessi täies mahus kontrollida, vähendada riske ja tõsta klientide kasumlikkust. See tähendab, kui laenuandjal on finantsraskusi, siis IT Smart Finance aitab.

Joymoney, koos krediidiskoori teenuse Scoristaga on välja töötanud unikaalsed mudelid, mis analüüsivad laenajaid. Kasutades seda kahetasandilist krediidiskoori mudelit võimaldab Nibble portaalil pakkuda klientidele personaalseid strateegiaid vältimaks kõrget riski.

Maxim Pashchenko, Nibble’i asutaja sõnas: “Nibble oli aastal 2020 edukas. Kuid ausalt rääkides polnud platvormi avalikustamiseks just parim aeg. Tegime suuri pingutusi, et jõuda 1500 registreeritud kasutajani, 600 investeeringu teinud kasutajani ning kokku makstud intressisummani, mis ületas 50 000 eurot. Kokku investeeriti platvormil peaaegu pool miljonit eurot.

Uus toode, Flexible Investment, arendati, et aidata investorite portfelli hajutada. See sisaldab kolme investeerimisstrateegiat, intressimääradega aasta baasil 9,7% kuni 19%. Nibble on teinud investeerimise võimalikult läbipaistvaks, kirjeldades kõiki riske, millega investorid võivad kokku puutuda.

Iga kuu lõpus analüüsib Riskikomitee välja antud laene, kalibreerib skoorimudeli ja teeb ennustuse järgmise perioodi intressimäärade kohta.

Maxim Pashchenko selgitas: “Hetkel oleme läbimas protsesse, et saada rahapesu tõkestamise (AML) litsents ja Eesti Finantsinspektsiooni krediidivahendaja litsents. Kuigi see pole meile seadusega kohustatud, siis taotleme need selleks, et investorid tunneksid ennast Nibble platvotmil investeerides nii turvaliselt kui võimalik. Usume, et ettevõtte avatud suhtumine riskide küsimusse on kindlustanud investorite kindlust meie platvormi.”

Nibble’i eesmärk on pääseda Euroopas investeerimisplatvormide arvestuses top3 hulka, 2021. aastal plaanitakse tõsta investeeringute mahtu ja laiendada pakutavaid tooteid.


Tegemist on informatiivse sisuturundusartikliga, see ei ole investeerimissoovitus. Iga investor peab tegema oma investeerimisotsused ise, kaaludes kõiki riske ja võimalusi.

scroll to top