fbpx
Close

Mintoses 24 miljoni eest laene välja andnud kontor hakkab neid tagasi ostma

Avatar

Foto: Mintos

Läti ühisrahastusportaal Mintos teatas oma investoritele, et nende platvormil laene pakkuv IuteCredit noteerib 40 miljoni euro väärtuses võlakirju ning seetõttu ostetakse Mintosest teatud hulk laene ennetähtaegselt tagasi.

IuteCredit Europe kaasab võlakirjaga raha 13-protsendilise intressiga ning võlakiri saab 7. augustiks kaubeldavaks ka Frankfurti börsil. Laenupakkuja kavatseb saadava kapitaliga edendada oma äritegevust Balkanil ning mitmekesistada oma rahastuskanaleid.

Mintose kirjas investoritele oli eraldi keskendutud sellele, mida tähendab võlakirjadest saadav kapital Mintose kasutajate jaoks, kes IuteCrediti laenudesse panustanud. Mäletatavasti autolaene pakkuva Mogo puhul tähendas see pikemat aega kestnud mahukat laenude tagasiostmist.

“IuteCredit kasutab osa võlakirjadest saadavat kapitali oma Mintose laenuportfelli refinantseerimiseks. Alates 15. augustist hakkab IuteCredit kasutama oma lepingulist õigust oma laenude tagasiostmiseks,” kirjutas Mintos investoritele.

“Hetkel on Mintoses välja antud iuteCrediti laene umbes 24 miljoni euro väärtuses. Ettevõtte kogu netolaenude portfell on üle 61 miljoni euro. Lähimate nädalate jooksul anname tagasiostude kohta rohkem informatsiooni,” lubas Mintos oma kirjas.

IuteCredit on Mintose sõnul kinnitanud ka tulevikus valmidust osa oma laenudest rahastada läbi ühisrahastuse ja konkreetselt Mintose platvormi. Seda nii olemasolevates riikides välja antud laenude puhul kui ka uutes riikides, kuhu sisenemist plaanitakse.


Kui soovid Mintoses investeerimisega alustada, siis tee palun konto läbi Rahajutud.ee lingi. Sellega teenid Mintoselt väikest alustamisboonust ja toetad meie portaali tegevust. Täpsemalt loe SIIT.

scroll to top