fbpx
Close

Mogo sai mainekalt agentuurilt B- reitingu. Kas see on Mintose investoritele hea või halb?

Avatar

Foto: Mintos

Läti ühisrahastusportaalis Mintos üheks pikaaegsemaks laenupakkujaks olnud Mogo sai rahvusvaheliselt reitinguagentuurilt Fitch B- reitingu, mis võiks veidi investorite usku laenukontorisse veelgi tõsta.

Euroopa üheks suurimaks kasutatud autode finantseerimist pakkuvaks ettevõtteks kerkinud Mogo jaoks on tegemist olulise tähisega, kuna edaspidi jätkab Fitch regulaarselt ettevõtte jälgimist. See tähendab, et Mogo finantsnäitajad ja tegevus on veel läbipaistvamalt jälgimise all, mis on investorite jaoks tõenäoliselt positiivne asjade käik.

“Me oleme väga rahul reitinguprotsessi tulemustega. Reiting B- peegeldab Mogo Finance’i kõrget potentsiaali ning pakub investoritele kindlat vaadet meie tegevustesse ning finantsilisse stabiilsusesse. See aitab meil tulevikus paremini ligi pääseda kapitaliturgudele, et oma äritegevusi laiendada,” sõnas pressiteate vahendusel Mogo Finance’i tegevjuht Modestas Sudnius.

Fitch on üks kolmest maailma juhtivast reitinguagentuurist, teised kaks on Moody ja Standard & Poor’s (S&P’s). Fitchi reitinguga saab tutvuda SIIN.

Kuigi B- tundub reitinguga esmapilgul väga madal, siis arvestades Mogo tegevusvaldkonda ning kõiki teisi riskifaktoreid, on juba üksnes reitingu saamine kiiduväärt. Peamiselt just suureneva läbipaistvuse tõttu.

Kui ühest küljest on Mintose kaudu Mogo laenudesse panustavatel investoritel nüüd ehk kindlam tunne, siis teisest küljest peaks vähenev risk tähendama Mogole ka võimalust kapitali odavamalt kaasata. See tähendab aga Mintose kõrge intressiga laenude tagasi ostmist ja madalamal tasemel uuesti turule paiskamist.

Üks suurem tagasiostulaine oli Mintoses eelmise aasta teises pooles ning teine on toimunud tänavuse suve lõpus.

Kindel on see, et Mogo on samm-sammult liikumas stabiilsuse ning seeläbi ka odavama kapitali suunas ning Mintose investoritele tähendab see vähenevat riski ja väiksemat tootlust.


Kui soovid Mintoses investeerimisega alustada, siis tee palun konto läbi Rahajutud.ee lingi. Sellega teenid Mintoselt väikest alustamisboonust ja toetad meie portaali tegevust. Täpsemalt loe SIIT.

scroll to top