fbpx
Close

Euroopas liidriks tõusnud Mintos sihib globaalset trooni

Avatar

Foto: Mintos

Taaskord on põhjust kirjutada Läti hiiglasuurest ühisrahastusportaalist Mintos, kes tundub, et naudib oma plahvatuslikku kasvu ning tahab sellest igal hetkel kõigile teada anda. Nimelt saatis Mintos blogijatele ja koostööpartneritele taas ühe esitluse, kus toodi välja erinevat statistikat, kuidas nende enda sõnul on tõustud Euroopa suurimaks portaaliks.

Lätlaste portaali sõnul oli kogu maailma P2P laenuturg aastal 2015 26,16 miljardi USA dollari suurune, kuid aastaks 2024 ennustatakse kasvu koguni 897,85 miljardi dollarini. Kui see visioon saab teoks, siis aastast 2016-24 oleks iga-aastane kasv koguni 48,2%.

Mintose poolt välja toodud Brismo.com pingereas on portaal laenumahtudelt Euroopas selgelt esikohal, kui viimase 12 kuu jooksul on välja antud 1,856 miljardit eurot. Mandri-Euroopas on teisel kohal sakslaste Auxmoney 462 miljoni euroga ning sealt edasi tulevad Younited credit (270 miljonit eurot), Twino (216 miljonit eurot) ja Fellow Finance (188 miljonit eurot).

Kui samast portaalist valida Suurbritannia portaalid ning ajapiiranguks samuti 12 kuud, siis ka sealsed hiiglased Zopa (908 miljonit naela ehk ca 995 miljonit eurot) ja RateSetter (808 miljonit naela ehk ca 886 miljonit eurot) jäävad Mintosele oluliselt alla. Võrdluseks, USA-s on üks portaal suutnud näidata hoopis teist masti numbreid, kui LendingClubi mahud on aasta jooksul olnud 8,485 miljardit dollarit. Aga Prosper oma 2,3 miljardi dollari ehk ca 2,06 miljardi euroga pole Mintose numbritest enam kaugel.

Foto: Mintos

Võimast esikohta demonstreeritakse ka investorite arvus, kui Mintos on endale graafikusse kirjutanud 160 000 registreeritud kasutajat 75-st riigist, mis on näiteks võrdluseks toodud Suurbritannia portaalist Funding Circle’ist täpselt poole rohkem. Pingeritta on siin sätitud ka eestlaste Bondora, Crowdestate ja Estateguru. Miskipärast eelpool mainitud mahu poolest Suurbritannia ja USA suurimaid portaale siin võrdluses toodud ei ole.

Ühel slaidil proovib Mintos võrrelda enda poolt arvutatud keskmist aastatootlust 11,76% deposiitide, aktsiate ja kinnisvaraga. Graafiku juures puudub aga igasugune viide andmetele, kuidas mingid numbrid saadi, mistõttu ei ole mõtet neid siinkohal eksponeerida.

Kui jätta kõrvale ülejäänud slaididel olev kena reklaamtekst, siis huvitava statistikana ettevõtte kasvust võib välja tuua ka fakti, et 2014. aastal oli Mintose tiimi suuruseks 4 inimest ning 2019. aasta lõpuks saab see olema ca 190 inimest.

Kontorid on Mintosel tänasel päeval lisaks Riiale juba ka Vilniuses, Berliinis, Varssavis ja Mexico Citys.


Kui soovid Mintoses investeerimisega alustada, siis tee palun konto läbi Rahajutud.ee lingi. Sellega teenid Mintoselt väikest alustamisboonust ja toetad meie portaali tegevust. Täpsemalt loe SIIT.

scroll to top