fbpx
Close

Mintos suurendas veebruaris laenumahte ning läheneb hirmuäratava kiirusega uuele miljardile

Avatar

Foto: Mintos

Järjest uusi kõrgusi vallutav ja kasvunumbreid näitav Läti ühisrahastusportaal Mintos saatis märtsi keskel investoritele e-kirja, kus vaadati veel tagasi sügavale talveaega ja meenutati veebruaris toimunud märkimisväärsemaid sündmusi.

Veebruaris kasvas taas Mintoses vahendatavate laenukontorite arv, kui juurde tuli kaks laenupakkujat Hispaaniast – Dineo ja Plazo. Lisaks ka Alibaba poolt toetatav Kagu-Aasia ettevõte Akulaku.

Dineo tõi turule juurde lühikesi tarbimislaene ning Plazo pakub pikemaid, kuni 3000 euro suurustesse laenudesse investeerimise võimalust. Akulaku kaasab raha Indoneesias välja antud lühilaenudesse, mis tuuakse turule eurodes.

Veebruaris rahastasid investorid Mintoses 157,5 miljoni euro väärtuses laene ning rahasumma kogunumber on kasvanud nüüdseks 1,79 miljardi euroni. Investoreid oli platvormil veebruari lõpu seisuga 115 862, neist 7641 liitus just käesoleva aasta teise kuu jooksul.

Intressitulu maksti investoritele välja kokku 2,51 miljonit eurot ning kõigi aegade intressimaksete kogusummaks on nüüd 35,99 miljonit eurot. Veebruari keskmine intressimäär tuli portaali enda andmete kohaselt 11,6%.

Võrdluseks, jaanuaris rahastati laene 150,2 miljoni euro väärtuses, maksti 2,32 miljonit eurot intresse välja ning platvormiga liitus 9675 uut investorit.

Cashwagoni nimeline laenukontor laiendas veebruaris Mintoses oma haaret, kui seniste Filipiinidel välja antud laenudele lisaks hakati ühisrahastuse turuplatsile lisama ka 30-300 euro suuruseid Indoneesia lühilaene (kuni 40 päevase tähtajaga).

Eelmisel aastal väga populaarseks osutunud Mintose cashback ehk raha tagasi kampaaniad said veebruaris jätku, kui kuni 2-protsendist cashbacki pakkus Hispaania laenukontor Fireof oma pikematele kui 10-kuulistele laenudele.

Lisaks nimetati Mintos ka mitme erineva auhinna laureaadiks, millest me eraldi kirjutasime juba SIIN.


Kui soovid Mintoses investeerimisega alustada, siis tee palun konto läbi Rahajutud.ee lingi. Sellega teenid endale 1% suurust boonust ja toetad meie portaali tegevust. Täpsemalt loe SIIT.

scroll to top