polar.com

Investly mahud Suurbritannias lähevad varsti Eestist mööda

Investly

Ühisrahastusele keskenduvas veebiportaalis p2pindependentforum.com kirjutas arvete faktooringuga tegeleva Eesti firma Investly esindaja, et rahastusmaht Suurbritannias on varsti möödumas Eestis näidatavast mahust.

Kasutaja “kristjan” all sõna võtnud Investly esindaja, kelleks tõenäoliselt on finantsjuht Kristjan Velbri, kirjutas: “Arvestades meie praeguste klientide hinnangule ootame Suurbritannias mahtude kasvu. Investorid, kes soovivad oma portfelli suurendada võiksid raha juba portaali ära kanda, et oksjonitest osa võtta.”

Veel lisas Velbri: “Suurbritannia mahud peaksid Eesti mahtudest mööduma aasta esimeses pooles.”

Lisaks mainis Velbri ka kahe hapuks läinud arve kohta: “Eelmisel kuul sulgesime kaks üle aja läinud arvet – ühe Eestis (lisaintressid veel saamata) ja ühe Suurbritannias (täielikult tagastatud). Jätkame tööd tagasinõudmisprotsessi parandamisel. Oleme väga lähedal majasisese juristi palkamisele, mis aitaks neid protsesse kiirendada.”

Tema sõnul on Suurbritannias üleval veel üks arve, kust laekub osalisi tagasimakseid ning esimeses kvartalis tahetakse see võlg klaarida. Kui seda õnnestub teha, siis jätkaks Investly Suurbritannias “puhaste paberitega” ehk üle tähtaja läinud arvetelt on kõikidelt raha tagasi toodud.

Oma postituse lõpetuseks tõi ta välja ka mõned numbrid: Eestis rahastati detsembris näiteks arveid 868 000 euro eest ning Suurbritannias 389 000 naela väärtuses. Eestis on senine ajalooline aasta peale arvutatud tootlusnumber 11,19% ning Suurbritannias 12,61%.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga