fbpx
Close

Mintos tegi võimsa detsembri, Eesti portaalid jäid kõik novembrile alla

Avatar

Ühisrahastusele keskenduv P2P-Banking blogi võttis hiljuti kokku möödunud aasta detsembri laenumahud maailma erinevates ühisrahastusportaalides.

Eesti portaale on tabelis viis ning neist tegi parima tulemuse Bondora, kes andis uusi laene välja 2,8 miljoni euro eest (maht novembriga võrreldes -7%). Järgnesid Estateguru 2,4 miljoniga (-7%), Investly 1,3 miljoniga (-21%), uus tulija tabelisse Iuvo Group 1,2 miljoniga ning Crowdestate 1,0 miljoniga (-22%).

Omaraha portaali antud nimistus pole ning põhjuseks tõenäoliselt see, et nad ei paku avalikult vastavat statistikat.

Estateguru portaalis rahastati detsember suur hulk väiksemaid, alla 100 000 euroseid, laene. Suuremateks projektideks oli üks 430 000 euro kogumine Leedus ja 255 000 eurone laen Eestis.

Crowdestate’is rahastati detsembris vaid üks suur projekt, kui Mezkalna soodsate perekorterite arenduseks kaasati investoritelt 1,025 miljonit eurot.

Iuvo Groupi puhul on tegemist küll Eestis registreeritud ettevõttega, kuid firma taga on tegemist Bulgaaria taustaga inimestega ning peamine tegevus toimub samuti Bulgaarias, kus vahendatakse sealse laenupakkuja EasyCrediti tarbimislaene.

Kodulehe enda andmetel on Iuvo Group rahastanud tänaseks laene kokku 8,5 miljoni euro eest, millest 58,5% on Bulgaaria leevides, 41% eurodes ja väike killuke ka Rumeenia leis.

Eestlaste lemmikportaalidest näitas tänu detsembriks käima lükatud “raha tagasi” kampaaniale võimsat minekut lätlaste Mintos, kes andis välja 46,7 miljoni euro eest laene (+46%). Mintose jaoks oli tegemist selgelt kõigi aegade parima kuuga, kui senisel parimal (2017. aasta novembris) rahastati 32,4 miljoni euro eest laene.

Mintos on oma detsembri numbriga seejuures kogu Euroopa peale viiendal kohal, jäädes alla vaid neljale Suurbritannia suurele portaalile.

Teise Läti suure portaali Twino laenumaht aasta viimasel kuul oli 13,1 miljonit eurot (-4%).

Kogu tabeliga, kus on esindatud suur hulk erinevaid portaale üle kogu maailma, saab tutvuda SIIN.

scroll to top