fbpx
Close

EstateGuru tihe veebruar: esimene samm Hispaanias ja suur laen Soomes

Avatar

Eesti ühisrahastusportaal EstateGuru võttis teisipäeval investoritele saadetud teates kokku oma tegusa veebruari, kus avati turg Hispaanias, pakkudes investoritele esimese investeerimisvõimaluse päikselises Marbellas ning saavutati tänu Soome laenu finantseerimisele rekordiline rahastustase.

EstateGuruga liitus veebruaris ligi 600 investorit, platvormile jõudsid mitmed uuendused ning jätkusid ettevalmistused sisenemaks Iiri ja UK turule.

Veebruaris rahastati EstateGuru platvormil 16 laenu väärtuses 4 372 100 eurot, millest 11 laenu anti välja Eestis, 4 Leedus ja 1 Soomes. Tänaseks on platvormil kokku rahastatud 293 laenu, summas 47 474 443 eurot ja EstateGuru investorid on teeninud üle 2,4 miljoni euro intressitulu ning ajalooliseks tootluseks on kujunenud 12,48%.

Veebruaris rahastati Lirokuja sildlaen Soomes, mis oli Soome turu esimene laen ning ühtlasi ka EstateGuru ajaloo suurim laen summas 1 650 000 eurot. Projekti rahastasid 1233 investorit 41-st erinevast riigist. Soome turg on ühtlasi EstateGuru neljas avatud tegutsemisturg.

Veebruaris lõppesid EstateGuru platvormil edukalt Tamme sildlaenu refinantseering, Pärnu elamuarenduse refinantseering, Kivi baari arenduslaen, Lauka arenduslaen, Roosikrantsi refinantseering 2, Metssea tee arenduse 1. ja 2. etapp ning Lõokese 6a refinantseering.

Kõik vahendid summas 984 800 eurot on tagastatud investorite virtuaalkontodele. EstateGuru platvormil on tänaseks päevaks edukalt lõppenud juba 119 laenu 293-st ning tagastatud laenude põhiosa maht on 18 030 018 eurot.

* See artikkel on kirjutatud informatiivsel eesmärgil ning pole mõeldud investeerimisalase nõuandena. Iga investor peab oma investeerimisotsused ise läbi mõtlema ning vajadusel küsima nõu ekspertidelt.

Kui soovid EstateGurus investeerimisega alustada, siis tee konto läbi Rahajutud.ee lingi. Sellega toetad meie portaali tegevust. Täpsemalt loe SIIT.

scroll to top