fbpx
Close

Autolaenudele keskendunud Mogo hakkas Mintoses pakkuma ka tarbimislaene

Avatar

Seni Mintose ühisrahastusplatvormil sõidukiga tagatud autolaene pakkunud Mogo hakkas listima ka Lätis antud tagamata tarbimislaene.

Mintose platvormil on Mogol autolaene pakkuda kuuest erinevast riigist – Eesti, Läti, Leedu, Poola, Rumeenia ja Bulgaaria. Tarbimislaenudega alustati esialgu Läti turul.

Mogo asutati 2012. aastal ning kui pangad välja jätta, siis tänaseks on kasvanud ettevõte regiooni kõige suuremaks autolaenude pakkujaks. 2017. aasta lõpus alustas Mogo Lätis ka tarbimislaenude turul. Veebruari lõpu seisuga oli lätlastele väljastatud 1,8 miljoni euro eest väikelaene.

Läbi Mintose platvormi pakutakse investoritele väikelaene, mille keskmine suurus on 400 eurot ning tagasimaksetähtaeg 24 kuud. Esialgu Mintosesse üles pandud laenud olid intressimääraga 13-14% – lühemad laenud 13% ja pikemad 14%.

Kui Mogo autolaenudel saab hetkel turult samuti 13% intressi, siis jääb iga investori enda otsustada, kas tema jaoks on väiksem risk paigutada raha laenudesse, kus auto näol vähemalt mingi tagatis olemas või on sama palju väärt ka väga vähese informatsiooniga tarbimislaenud.

Tarbimis- ja väikelaenude segment Mintoses on väga tihe ning erinevates riikides tegutsevaid laenukontoreid on kümneid. Mogo eelis peaks olema see, et autolaenude turul on ennast korralikult kehtestatud ning firma võlakirjad on listitud Balti börsil, mistõttu neil on jooksev aruandluskohustus ja seeläbi suurem läbipaistvus.

* See artikkel on kirjutatud informatiivsel eesmärgil ning pole mõeldud investeerimisalase nõuandena. Iga investor peab oma investeerimisotsused ise läbi mõtlema ning vajadusel küsima nõu ekspertidelt.

Kui soovid Mintoses investeerimisega alustada, siis tee konto läbi Rahajutud.ee lingi. Sellega toetad meie portaali tegevust. Täpsemalt loe SIIT.

scroll to top