fbpx
Close

Uute investorite juurdevool Mintosesse kahanes, kuid keskmised intressid tõusid

Avatar

Viimastel kuudel Eesti aktiivsemas investorkogukonnas pigem intresside alanemise tõttu kõneaineks olnud Läti ühisrahastusportaal Mintos saatis oktoobri alguses investoritele kirja, kus võeti kokku septembrikuu tegemised ja märkimisväärseimad tipphetked.

Septembris liitus Mintose platvormiga kokku 4462 uut investorit, mis viis investorite koguarvu 81 011 peale. Rahastati 92,9 miljoni euro väärtuses laene ning kokku on Mintoses rahastuse saanud juba 1,09 miljardi euro väärtuses laene. Võrdluseks, augustis rahastati laene 93 miljoni euro väärtuses ning platvormiga liitus 5036 uut investorit.

Intressidena maksti investoritele välja kokku 1,9 miljonit eurot ning kogu portaali tegevusaja jooksul on ühisrahastajad teeninud 24,8 miljonit eurot. Septembri keskmiseks intressiks kujunes Mintose enda arvutuste kohaselt 10,42%. Kuu varem ehk augustis maksti investoritele välja 1,8 miljonit eurot ning keskmiseks intressiks kujunes 9,69%.

Väga aktiivselt “kutsu sõber” kampaaniatesse panustav Mintos lisas septembris oma turuplatsile kaks laenupakkujat, kui investorite raha saavad hakata kaasama Credius ja LeaseLink.

Crediuse näol on tegemist väidetavalt Rumeenia viie suurima alternatiivlaenukontori hulka kuuluva ettevõttega, mille taga on rahastajad USA-st. Pressiteate järgi 9,5% suuruse intressiga laene väljastama hakkav kontor sai Mintose sisemise reitingu järgi hindeks B.

LeaseLinki nimetatakse “auhindu võitnud” finantstehnoloogia firmaks, mis väljastab ärilaene nii eurodes kui Poola žlottides. Kuni 10-protsendilist intressitulu lubav laenukontor sai Mintose reitingusüsteemis märke A-.


Kui soovid Mintoses investeerimisega alustada, siis tee konto läbi Rahajutud.ee lingi. Sellega toetad meie portaali tegevust. Täpsemalt loe SIIT.

scroll to top