fbpx
Close

Taavi Pettai BitOfPropertyst: meie riskitase erineb konkurentide pakutavast

Avatar

Eesti ühisrahastusportaalide turul on üheks uueks tulijaks BitOfProperty, kes reklaamib ennast kui blockchainil põhinevat kinnisvarasse ühisinvesteerimise platvormi, kus investeerimine on tavainvestorile jõukohane.

Rahajutud.ee võttis ettevõttega ühendust ja palus portaali kaasasutajal Taavi Pettail vastata tutvustavatele küsimustele.

Lühidalt, mis on BitOfProperty?

BitOfProperty on investeerimisplatvorm, mis võimaldab kergesti kinnisvarasse investeerida. Valime hoolikalt pakkumised kinnisvaraturult viies läbi esmase ülevaatuse ja teeme need investoritele meie platvormil kergesti kättesaadavaks. Investeerimist saab alustada kinnisvaratehingutega võrreldes tavalisest väiksemates summades, alustades 500 eurost. Iga tehtud investeeringu omandistruktuur kajastatakse blockchainil, mis võimaldab rahvusvaheliselt omada ühtset ülevaadet tehtud investeeringutest.

Kinnisvara ühisrahastusportaale on lähipiirkonnas tegutsemas päris mitmeid, kuidas teie konkurentidest eristute ning miks võiks investor valida just BitOfProperty oma peamiseks investeerimisportaaliks selles segmendis?

Enamik kinnisvarainvesteeringuid pakkuvaid platvorme on keskendunud kas kinnisvaraga tagatud või tagamata laenude pakkumisele. Meie kliendid investeerivad rahavooprojektidesse ehk olemasolevasse üüri tootvasse kinnisvarasse. Pakume klientidele igakuist tulu investeeringust ning ka riskitase erineb konkurentide omast, kuna BitOfProperty puhul on investeeringud kinnisvaraga tagatud. Mitmed sarnaseid võimalusi pakkuvad ettevõtted omavad kindlat fookust vaid ühele riigile või piirkonnale. Meie eesmärk on rahvusvaheliselt laieneda ning tänu meie strateegilistele partneritele on käimas läbirääkimised ka Aasia turu kaasamiseks.

Millised on peamised riskid, mida investor peab BitOfProperty portaalis investeerimisel tähele panema ning kuidas te neid riske üritate omaltpoolt maandada?

Platvormile paneme üles hoolika valikuprotsessi läbinud pakkumised. Tahame teada iga detaili kinnisvara kohta, mida platvormil näha saab. Valiku tegemisel läbib kinnisvaraobjekt põhjaliku hindamise asukoha, tulususe, tehnilise seisukorra ja juriidilise tausta osas. Riskid, millega investorid arvestama peaksid on turuolukorra muutus ajas ning üürikinnisvara puhul ka võimalus, et mõnel perioodil võib kinnisvara olla üürilise otsingul. Üürilise otsingu eest vastutab haldusettevõte ning investorid sellepärast muretsema ei pea. Oleme investeeringud kaitsnud eraldiseisvalt ettevõttest ning investorile kuulub investeering ning kontroll selle üle.

Palju teil seni projekte portaalist läbi käinud on ja milline võiks see uute projektide lisandumise tempo olla tulevikus?

Oleme alles noor ettevõte ning meie esimene tehing läks platvormile üles eelmise aasta novembris. Esimeseks oli üürikorter Space Cube’is ning see sai investoritelt väga positiivse tagasiside osaliseks. Hetkel on võimalik investeerida Kuklase Kodu projekti ning aktiivne töö on käimas veel 2-3 uue pakkumise lisamise kallal erinevates riikides. Lõpetasime äsja edukalt enda esmase investeeringuringi ning tänu sellele tasub tulevikus kindlasti platvormile tekkivatel pakkumistel silm peal hoida. Saame kasvu kiirendada ja tuua investoritele aina põnevamaid pakkumisi.

Kuidas on seni olnud investorite tagasiside? Kas huvi on olnud selline nagu ootasite?

Investorite tagasiside on olnud aktiivne ja meil on selle üle ainult hea meel, kuna tänu klientide arvamustele ja ettepanekutele suudame oma teenust arendada just sellises suunas, nagu meilt oodatakse. Lisaks investoritele on suurt huvi üles näidanud ka kinnisvaraomanikud ja –arendajad, kes näevad meid kui suurepärast müügikanalit oma varale.

Hetkel teil järelturgu ei ole, kuid veebilehel on kirjas, et töötate seda välja? Millal järelturu funktsioon peaks valmis saama ning mis lisavõimalusi see investorile peaks pakkuma?

Töötame järelturu funktsionaalsuse kallal aktiivselt ja eesmärk on see valmis saada selle aasta jooksul. Järelturg lisab investeeringutele likviidsust, kuna see annab investoritele võimaluse oma osakuid edasi müüa järgmistele huvilistele.

Kas on tõsi, et teie tulevikuplaanid on oma kontseptsioon ja tehniline lahendus viia laia maailma, kus teil Singapuris juba on ka esindus olemas?

Eesmärk on pakkuda investoritele võimalust investeerida rahvusvahelisse kinnisvarasse ja teeme täna selles suunas konkreetseid ja strateegilisi samme. Eelmisel kuul lõppenud investeeringuraundi suurimaks investoriks oli Jaapani kinnisvarainfohiid LIFULL Co., Ltd, kes lisaks rahalisele investeeringule on ka meie kogenud partneriks rahvusvahelisel turul laienemisel. Käesolevale investeeringule eelnes ka kapitali kaasamine Singapuris asuva inkubaatori, Spaze Ventures’i poolt. Seega oleme hetkel pilgu suunanud Aasia turule kuid välistada ei saa ka huvi teiste Euroopa riikide vastu.

Kui lugejal tekkis suurem huvi BitOfProperty vastu, siis kuidas ja kust võiks alustada lisainformatsiooni hankimist?

Meie kodulehelt www.bitofproperty.com leiab enim informatsiooni nii meie kui käimasolevate pakkumiste kohta. Jagame enda uudiseid ja investeerimisega seotud sisu Facebookis ja Twitteris. Ootame endaga ühendust võtma kõiki, kellel on mõttes kinnisvarainvesteeringud meie Facebooki lehel. Vastame hea meelega huviliste küsimustele ja jagame enda kogemusi.

BitOfPropertyst on juttu olnud ka Investeerimisklubi podcastis.

scroll to top