fbpx
Close

Ja lõpuks see algaski! Tallinna Sadama aktsia hinnavahemik on 1,4-1,8 eurot

Avatar

Reedel jõudis lõpuks kätte see päev, kus Tallinna börsil läks taas asjaks ehk algas kauaoodatud Tallinna Sadama aktsiate märkimine. Ühtlasi avaldas ettevõte ka oma prospekti ning aktsia hinnavahemiku, milleks sai 1,4-1,8 eurot.

Aktsiaselts Tallinna Sadam kuulutab käesolevaga välja oma aktsiate avaliku pakkumise. Pakkumine viiakse läbi prospekti alusel, mille on koostanud Tallinna Sadam ja mis on kiidetud heaks Finantsinspektsiooni poolt 7. mail 2018. aastal ja selle lisa alusel, mis on kiidetud heaks 24. mail ning mis on avalikustatud käesoleva teadaande kuupäeval Tallinna Sadama ja Finantsinspektsiooni kodulehekülgedel, koos võimalike täiendavate lisadega, seisis firma poolt hommikul välja saadetud börsiteates.

Pakkumine koosneb Tallinna Sadama poolt emiteeritava kuni 75 404 968 uuest lihtaktsiast ja kuni 11 300 000 Tallinna Sadama olemasolevast lihtaktsiast. Olemasolevad aktsiad müüb praegune Tallinna Sadama ainuaktsionär Eesti Vabariik. Pakkumine koosneb avalikust pakkumisest jaeinvestoritele Eestis ja pakkumisest Eesti ja rahvusvahelistele institutsionaalsetele investoritele.

Pakutavate aktsiate hinnavahemik on 1,40 kuni 1,80 eurot ning lõplik hind teatatakse eeldatavasti 7. juunil või sellele lähedasel kuupäeval. Jaepakkumises tuleb märkimisavaldused esitada hinnaga 1,80 eurot ühe aktsia kohta ja juhul kui pakkumise käigus kujuneb madalam hind, siis rohkem broneeritud summa vabastatakse väärtuspäeval.

Pakkumisperiood algas 25. mai hommikul ja aktsiat saab märkida kuni 6. juunini kell 14.00. Eeldatavalt 7. juunil avaldatakse pakkumise tulemused ning aktsia peaks börsil kaubeldavaks saama 13. juunil.

Enne investeerimist peaks kindlasti läbi töötama pakkumise prospekti, mille leiab börsiteate lõpust SIIT.

scroll to top