fbpx
Close

Šveitsi ühisrahastusplatvormil peteti investoritelt välja üle 2 miljoni euro

Avatar

Ühisrahastus on investorite jaoks varaklassina jõuliselt peale tunginud ning paljud selles vallas tegutsevad ettevõtted on väga lühikese ajalooga ning läbimas ise jooksvalt erinevaid kasvuraskusi, millest üks on kindlasti ka erinevate rünnakute ja pettustega toimetulemine.

Augusti alguses teatas ettevõtete arvete rahastamisega ehk faktooringuga tegelev Šveitsi ühisrahastusportaal Advanon oma blogis, et võltsarvetega peteti nende platvormi vahendusel 78 erainvestorilt välja suur summa raha.

Šveitsi elektritarvete vahendusfirma oli Advanoni portaali vahendusel investoritele müünud umbes 2,4 miljoni frangi ehk 2,14 miljoni euro väärtuses maksmata arveid, kuni ühel hetkel tuli välja, et suurem osa arvetest on võltsitud. Lisaks olid võltsitud ka erinevad pangadokumendid ning arvukad e-kirjad ettevõtetega, kellele väidetavalt nõuded olid välja kirjutatud.

“Läbipaistvus on üks meie põhiväärtustest ning seetõttu otsustasime kiirelt asja avalikuks teha,” kommenteeris Advanoni juht ja asutaja Phil Lojacono ettevõtte blogis. Lisaks anti teada, et seoses suurpettusega muudetakse strateegiat ning keskendutakse edaspidi üksnes institutsionaalsetele investoritele.

“Pettur tegutses kõrge kriminaalse energiatasemega peaaegu perfektselt – alates väidetavate kliendisuhete ülesehitamisest kuni täpsuseni, millega ta dokumendid võltsis,” sõnas Lojacono. “Kui lõpuks aru saime, et midagi on valesti, kogusime tõendid kokku ja andsime need prokuratuurile.”

Advanoni juht lisas veel blogi vahendusel ka investoritele mõeldud vabanduse, et firma ei suutnud raha paigutanud inimesi kuritöö eest kaitsta. Samas kinnitas mees, et nemad on kõiki ettekirjutusi alati täitnud ja tegutsenud arveid vahendades kõigi heade tavade kohaselt.

“Me oleme oma jõud mobiliseerinud, et võidelda oma investorite eest ja saada tagasi nende panustatud raha. Mitmed juristid ning kogu ettevõtte juhatus töötab selle juhtumi kallal,” kinnitas Lojacono.

Advanon on ettevõttena oma juhi sõnul alati kinnitanud, et kõrge riskiga faktooring peaks olema investeerimisportfellist üksnes väike osa. Edaspidi tahetakse erainvestorit “kaitsta” sellega, et platvormi strateegiat muudetakse ja investeerima pääsevad üksnes institutsioonid.

scroll to top