fbpx
Close

Mogo kaasatud 50 miljonit võivad hakata Mintose investorite tootlust alla tooma

Avatar

Läti ühisrahastusportaal Mintos saatis eelmisel reedel investoritele välja kirja, kus teatatakse, et nende platvormi üks suurimaid laenupakkujaid Mogo emiteeris 50 miljoni euro väärtuses võlakirju, aastaintressiga 9,5%. Väikeinvestorite jaoks hoopis olulisem info oli peidetud aga kirja lõppu.

Mogo suur võlakirjaemissioon ning nende võlakirjade listimine Frankfurti börsil on positiivne uudis selles võtmes, et Mogol on ettevõttena hästi minemas ning nad suudavad kapitali kaasata erinevatest kohtadest.

“Emissiooni maht ja intressi number on Mogo jaoks suurepärane saavutus. See näitab ettevõtte kasvu ning küpsust ning annab väikeinvestoritele indikatsiooni, et Mogo suudab oma laenuäri teha väga suures mahus,” seisis Mintose e-kirjas.

Mogo võlakirjaemissioon märgiti üle ning ettevõtte on teeninud Euroopa institutsionaalsete investorite usalduse, mistõttu nad saavad kapitali üha odavamalt kaasata.

Siin tuleb nüüd mängu Mintose väikeinvestor, kelle jaoks tähendab see tõenäoliselt intresside langust. “Mogo kasutab osa võlakirjadega kaasatud kapitalist Mintoses oleva laenuraamatu refinantseerimiseks. Alates 11. juulist plaanib Mogo osta investoritelt laene tagasi, kasutades selleks lepingusse sisse kirjutatud võimalust,” seisab Mintose kirjas.

Tagasi ostetakse muidugi Mintoses kõige kõrgema intressiga välja antud laene, et need siis hiljem madalama intressiga uuesti turule lasta. Tegemist ei ole Mintose platvormil millegi uuega, sest mitmed laenupakkujad on seda võimalust varemgi kasutanud.

“Mintos Fellows” Facebooki grupis alustati sel teemal arutelu, kuid asjadega kursis olevate investorite jaoks uudises midagi üllatavat ja üleliia dramaatilist ei ole.

“See on küll tüütu, aga me kõik teame, et see võib iga hetk juhtuda. Hipocredit tegi hiljuti sama käigu. Vähemalt Mintos nüüd hoiatab meid ette,” kommenteeris üks Mintose investor.

Teine aktiivne investor lisas: “Teised laenupakkujad on teinud seda juba mõnda aega. Näiteks Lendo teeb tagasiostmist aktiivselt, et spekuleerida GEL – EUR valuutapaari hinnaga.”

Tuli ka üks toetavam kommentaar: “Mina ei näe siin probleemi. Pigem on isegi hea, et investorid teavad, et Mogo peab oma võlakirjade eest maksma vaid 9,5% suurust intressi, sest see on üks nende laenudesse investeerimise riskimõõdik.”

Üks Mintose investor usub, et paljud inimesed on Mogo käest juba oma preemia kätte saanud: “Ilmselt on siin grupis mõned kavalad investorid, kes läksid kogu rahaga 14% ja 60+ kuu pikkustesse Mogo laenudesse sisse, et saada 5% cash backi, eeldusel, et Mogo hakkab mingil hetkel pärast võlakirjaemissiooni neid laene tagasi ostma.”

Kõige optimistlikum investor on aga juba õnnelik: “Ma spekuleerin, et lähiajal on cash back kampaania tagasi tulemas!”


Kui soovid Mintoses investeerimisega alustada, siis tee konto läbi Rahajutud.ee lingi. Sellega toetad meie portaali tegevust. Täpsemalt loe SIIT.

scroll to top