fbpx
Close

Mintose ühisrahastusplatvorm muutis kuue laenukontori reitingut

Avatar

Foto: Mintos

Läti ühisrahastusportaal Mintos avaldas oma blogis esimese ametliku reitingute uuenduse, kus mitmete laenukontorite reitinguid muudeti vastavalt vahepeal lisandunud informatsioonile.

Mintos tõi laenukontorite reitingud esmakordselt avalikkuse ette 2018. aasta augustis ning sellega pakuti investoritele võimalust võrrelda erinevate laenupakkujate riski vastavalt nende tegevusajaloole ja finantsseisundile.

Mintos lubas pidevalt jälgida nende platvormil laene pakkuvate ettevõtete laenuportfelli kvaliteeti ning nende finantsvõimekust. Lisaks lubatakse reitingu määramisel arvestada ka kliendikohtumistelt, valdkonna uuringutest ja teistest allikatest kogutud informatsiooni.

Sel nädalal teatas ühisrahastusportaal, et kuuel laenukontoril on reitingut muudetud.

Tõusjad: Capital Service tõsteti C+ pealt B- peale ning Hipocredit Läti ja Leedu kergitati C+ pealt B- peale.

Langejad: Aforti langetati B-lt C+ peale, Aasa Credit Rootsi langetati A- pealt B-le, Lendo kukutati B- pealt C+ peale ja ID Finance Gruusia langetati B-lt B- peale.

Täpsemaid selgitusi, miks ühel või teisel laenukontoril reitingumuudatus tehti, saab lugeda SIIT.

Kõikide Mintose poolt vahendatud laenukontorite reitingutega saab tutvuda SIIT.


Kui soovid Mintoses investeerimisega alustada, siis tee palun konto läbi Rahajutud.ee lingi. Sellega teenid endale 1% suurust boonust ja toetad meie portaali tegevust. Täpsemalt loe SIIT.

scroll to top