fbpx
Close

Mintose mai kuu tähtsamad numbrid olid erakorralised

Avatar

Foto: Mintos

Läti ühisrahastusportaal Mintos saatis juuni alguses investoritele laiali igakuise infokirja, kus toodi välja portaali eelmise kuu numbrid. Mai kuu osutus portaalile igas mõttes väga edukaks kuuks ning rahul peaks olema nii Läti platvormi juhid kui ka investorid.

Rahastatud laenude mahult astus Mintos mai kuus võrreldes aprillis suure sammu edasi, kui investorid rahastasid 228,9 miljoni euro eest laene. Aprillis oli sama number 194,9 miljonit eurot. Kõigi aegade arvestuses on Mintos väga lähedal 2,5 miljardi piirile, kui laene on rahastatud 2,42 miljardi euro väärtuses.

Ka uute investorite portaali lisandumine oli tavapärasest jõulisem, kui konto tegi 9812 inimest. Kuu varem oli sama number 8280 inimest. Kokku on Läti ühisrahastuportaaliga liitunud nüüdseks 142 964 investorit.

Mai keskmine intress oli koguni 13,41% ning intresse maksti välja kokku 3,41 miljoni euro väärtuses. Need numbrid on viimaste kuudega jõuliselt üles läinud, näiteks keskmise intressi näitaja oli varasematel kuudel vastavalt 11,85% ja 12,63%. Ka väljamaksete suurus on viimastel kuudel 0,4 miljoni võrra kuust-kuusse kasvanud.

Suurimate uudistena toodi välja Mehhiko laenupakkuja Dineria liitumine platvormiga, Creamfinance’i poolt Poola laenude listimine ning Mogo poolt edaspidi kõigile tagasiostugarantiiga laenudele antav grupi garantii. Kui seni olid Mogo laenude tagasiostugarantiid tagatud igas riigis toimetava tütarfirma poolt eraldi, siis nüüd peaks justkui risk olema väiksem.


Kui soovid Mintoses investeerimisega alustada, siis tee palun konto läbi Rahajutud.ee lingi. Sellega teenid endale 1% suurust boonust ja toetad meie portaali tegevust. Täpsemalt loe SIIT.

scroll to top