fbpx
Close

Mintos andis Eurocenti olukorra kohta uut infot

Avatar

Mintose ühisrahastusportaal andis investoritele teisipäeval uut infot seoses raskustesse sattunud Eurocenti laenukontoriga.

Mäletatavasti sattus Poola ettevõte Eurocent eelmise aasta suvel raskustesse ning ei suutnud võlakirjade omanikele tagasimakset teha. Sellele järgnes ka Mintose platvormil nende laenudega kaasas käinud tagasiostugarantii tagasivõtmine ning praeguseks on tagasi maksmata vaid hapuks läinud laenud.

Mintose statistika järgi on Eurocenti laene üleval veidi üle 200 000 euro, millest 60+ päeva on üle aja läinud 182 510 euro väärtuses laene ning 31-60 päeva on üle läinud 33 263 euro väärtuses laene.

“Pärast kohustusliku halduri määramist vajavad kõik ärilised otsused tema heakskiitu. Seetõttu lõpetati 2017. aasta detsembris Eurocenti poolt regulaarsed maksed Mintosesse. Samal ajal pole Krakovi ringkonnakohus jõudnud veel otsusele, kas Eurocent võib alustada ametliku ümberstruktureerimisega,” kirjutab Mintos oma kodulehel.

Kirjas lisati: “Mintose juhtkond jätkab Eurocenti halduriga lähedase kontakti hoidmist, et mõista ettevõtte hetkeolukorda ja võimalikke tulevikuväljavaateid. Hetkel on Mintos hindamas kõiki võimalusi, kuidas investoritele võlgu olev rahasumma tagasi saada.”

Eurocent on 2004. aastast tegutsev Poola eralaenu pakkuja, kelle aktsiad on listitud Varssavi alternatiivbörsil Newconnect. Ettevõtte aktsiad on langenud tipust rohkem kui 95% ning hetkel saab firma ühe aktsia kätte 0,22 zlotti eest.

scroll to top