fbpx
Close

SAF Tehnika teatas kvartalikahjumist, üheks põhjuseks dollari kurss

Avatar

Kuulsa Eesti väikeinvestori Jaak Roosaare üheks lemmikaktsiaks olev Läti elektroonikafirma SAF Tehnika avaldas kolmapäeval börsiteate vahendusel enda finantsaasta teise kvartali aruande, mille kohaselt tuli firmal vastu võtta kahjum.

Kuna SAF Tehnika finantsaasta kestab suvest suveni, siis on tegemist teise kvartali numbritega.

Auditeerimata tulemuste järgi oli SAF Tehnika käive tolles kvartalis 3,57 miljonit eurot, mis on 764 000 eurot ehk 18% vähem kui aasta tagasi samal ajal või 9% vähem kui finantsaasta esimeses kvartalis. Kahjumiks kirjutati kogu kvartali peale 258 000 eurot.

1,7 miljonit eurot ehk 48% käivet tehti Põhja- ja Ladina-Ameerika regioonis. Ettevõtte sõnul jätkuvad samad projektid seal regioonis ka järgmises kvartalis. Euroopa ja CIS-regioon tõi kogukäibest 41%. Kokku tarnis firma oma tooteid 49-sse riiki.

Börsiteates kinnitas SAF Tehnika, et jätkuvalt investeeritakse enda tutvustamist nii olemasolevatel kui ka uutel turgudel, samal ajal pööratakse tähelepanu oma toodete modifitseerimisele, et täita klientide spetsiifilised nõudmised.

Firma sõnul oli kahjumi üheks põhjuseks ebasoodne USD/EUR vahetuskurss, erinevalt näiteks samast perioodist aasta varem, kui valuutakurss andis positiivse efekti.

SAF Tehnika maksis detsembris investoritele välja 1,99 miljonit eurot dividende ehk 0,67 eurot aktsia kohta.

Kolmapäevasel kauplemispäeval kerkis SAF Tehnika aktsia 2,21% ning sulgus 6,95 euro tasemel. Kuna vahearuanne avaldati börsipäeva lõpus, siis ei jõudnud see veel hinnale oma mõju avaldada. Viimase aastaga on SAF Tehnika aktsia kerkinud peaaegu 80%.

scroll to top