fbpx
Close

Rahajutud.ee lugejad tarbislaenudesse investeerimises eetilist probleemi ei näe

Avatar

Kirjutasime Rahajutud.ee portaalis mõni aega tagasi teemal, kas megaintressiga tarbimislaenudesse investeerimine on eetiline. Seoses sellega panime lehele üles ka küsitluse, et uurida meie lugejate arvamust selle küsimuse kohta.

Tundub, et teema meie lugejatele korda ei läinud või on head suveilmad viinud inimesed internetist välja, kuna vastuseid tuli vaid 142. Võtame vaatamata väikesele valimile teema kokku.

Pakkusime küsitluse lihtsustamiseks välja kolm varianti, millest kaks said enamuse poolthäältest. Kõige rohkem, 70 häält (49%), sai vastusevariant “Tõde on kusagil vahepeal”. Seega, pea pooled meie vastanutest ei näe seda teemat must-valgena ning nende jaoks jookseb õige eetiline piir kuskil hallides toonides.

60 häält ehk 42% sai valik “Täiesti okei, minu jaoks pole probleemi”, mille valijad andsid mõista, et investor ei peaks ennast selliste küsimustega vaevama. Täpselt vastupidisel seisukohal olid moraalselt tundlikumad inimesed, kes valisid vastusevariandiks “Äärmiselt ebaeetiline ja seda ei tohiks teha”. Neid inimesi oli meie küsitluses 12 ehk vaid 8%.

Kas tarbimis- ja kiirlaenudesse investeerimine läbi ühisrahastuse on Sinu arvates?
 • Tõde on kusagil vahepeal. 49%, 70 häält
  70 häält 49%
  70 häält - 49% kõikidest häältest
 • Täiesti okei, minu jaoks pole probleemi. 42%, 60 häält
  60 häält 42%
  60 häält - 42% kõikidest häältest
 • Äärmiselt ebaeetiline ja seda ei tohiks teha. 8%, 12 häält
  12 häält 8%
  12 häält - 8% kõikidest häältest
Hääli kokku: 142
27/06/2018 - 28/07/2018
Hääletus on suletud
scroll to top