fbpx
Close

Ühisrahastuses on ka võrrandi teine pool

Avatar

Foto: Pixabay

Eesti kohalikul laenuturul on palju tegijaid, kuid üheks suurimaks on rahvusvahelise haardega tegija Bondora, kes pakub inimestele võimalust nii laenu võtta kui huvilistele nendesse laenudesse läbi erinevate toodete investeerida.

Investori vaates pakub Bondora kolme erinevat laenutoodet – Portfellihaldur, Go & Grow ja Portfolio Pro. Lihtsalt pulkadeks võetuna pakuvad erinevad tooted erinevat riskitaset ja likviidsust ning seetõttu sobivad erineva nõudmistega investoritele.

Investeerimistooted igale vajadusele

Portfellihaldur on poolautomaatne teenus, mida saab kasutada Bondoras ühisrahastuslaenudesse investeerimiseks. Pole vaja mingeid eelteadmisi ega varasemaid kogemusi, sest Portfellihaldur haldab investori eest kõiki tegevusega kaasnevaid aspekte.

Go & Grow on Bondora kõige lihtsam investeerimisteenus, mis toimib sama lihtsalt kui traditsioonilised investeerimismeetodid. Kasvukontol pole mingisugust tähtajalise hoiuse nõuet – soovi korral saab alati oma konto likvideerida. Go & Grow on täisautomaatne lahendus, mille üheks suureks plussiks on likviidsus – investeeringu saab soovitud momendil rahaks teha.

Portfolio Pro näol on tegemist Bondora poolautomaatse investeerimisteenusega, mis sarnaneb Portfellihalduriga, kuid võimaldab täpsemalt hallata oma ühisrahastuslaenudesse tehtud investeeringuid. Portfolio Pro’d kasutavad investorid, kellel on selge ettekujutus oma portfelli ülesehitusest ja kes soovivad ühisrahastusse tehtud investeeringute üle suuremat kontrolli.

Mis on võrrandi teisel poolel?

Selleks, et investorid saaks oma raha kasvama panna, peab olema teine pool, kes soovib oma igapäevasteks tegemisteks väikelaenu võtta. Investori vaates on oluline olla võimalikult hästi kursis ka laenajatele pakutavaga, kuna see aitab paremini hinnata võimalikke investeerimisriske.

Bondora laen on kiire tagatiseta väikelaen, mida saab taotleda summas 500 kuni 10 000 eurot ja mille tagasimakseperiood on 3 kuni 60 kuud. Bondora laen ei ole kiirlaen. Bondora pakub suuremat laenusummat kui kiirlaenuandjad, samuti on võimalik paindlikult valida tagasimaksegraafikut. Lisaks on laen Bondorast oluliselt soodsam kui kiirlaen, intressimäärad algavad 7,08% ja igale laenuvõtjale kalkuleeritakse personaalne intress, mis sõltub tema varasemalt võetud kohustustest ja finantsajaloost.

Bondora pakub lisatasuta laenude ennetähtaegset tagastamist. Soovi korral on võimalik laen kätte saada vaid nutitelefoni kasutades väga lühikese ajaga. Kõrge intressiga kiirlaenudega hätta jäämisel pakub Bondora laenude refinantseerimist madalama intressi ja pikema perioodi laenudega.

scroll to top