fbpx
Close

Kuidas Eesti investorina osaleda Robinhoodi ja teiste USA firmade IPO-l?

Avatar

Nimekate ja kiiresti kasvavate ettevõtete aktsiate esmapakkumine ehk IPO (inglise keeles initial public offering) on börsiinvestorite jaoks tõeline pidupäev. Kahjuks on Eesti investoritel kõige säravamad ehk USA uue generatsiooni tehnoloogiaettevõtete IPO-d olnud üsna kättesaamatud. Üks väheseid Euroopa ettevõtteid, kes aitab siinsetel investoritel ookeanitagustel esmapakkumistel osaleda, on Freedom Finance. Läbi portaali Freedom24.com saab huviline osaleda nii USA kui Euroopa kõige kuumematel IPO-del, näiteks varsti on tulemas kiirelt kasvava  börsimaakleri teenuseid pakkuva Robinhoodi aktsiate esmapakkumisel.

Freedom Finance Europe on 2008. aastal Timur Turlovi poolt asutatud Freedom Holding Corp tütarfirma. Rahvusvahelise investeerimisettevõtte turuväärtus on üle kolme miljardi USA dollari, see on listitud NASDAQ-i börsil ning reguleeritud SEC-i ehk USA vastava järelvalveorgani poolt. Freedom Finance’il on hetkel 96 kontorit ja rohkem kui 2000 töötajat ning tegutsetakse riikides nagu USA, Saksamaa, Ukraina, Küpros, Kasahstan, Venemaa, Kõrgõstan ja Usbekistan.

Freedom24.com veebiplatvorm on mõeldud kauplemaks juhtivate Ameerika, Euroopa ja Aasia börsifirmade aktsiatega. Läbi portaali on klientidel otsene ligipääs tähtsamatele aktsiabörsidele ning võimalus osaleda ka aktsiate esmapakkumistel. Muuhulgas ühendab Freedom24.com investorid selliste börsidega nagu NASDAQ, NYSE, HKEX, LSE ja Deutsche Börse. Klientidel on ligipääs rohkem kui 40 000 finantsinstrumendile, sealhulgas S&P 500 indeksfondile, optsioonidele, futuuridele, korporatiiv- ja riigivõlakirjadele ning ETF-idele.

Üks peamiseid Freedom24.com platvormi tugevusi on võimalus investeerida USA ja Euroopa suurfirmade aktsiate esmapakkumistel. IPO-l osalemine annab investorile võimaluse aktsiaid soetada esialgse pakkumishinnaga enne, kui ettevõtte osakud saavad börsil vabalt kaubeldavaks. Freedom24.com veebiplatvormi vahendustasu on IPO-del osalemise puhul olenevalt olukorrast 3-5% investeeritavast summast.

Selle suve ühe kuumema IPO-na oodatakse turule Californias baseeruvat finantstehnoloogia ettevõtet Robinhood. Tegemist on kasutaja jaoks nullkuludega aktsiate ja krüptorahadega kauplemise võimalust pakkuva kergesti kasutatava äpiga, mis suunatud peamiselt noortele väikeinvestoritele. 2013. aastal alustatud ettevõte on investoritelt seni kogunud 5,6 miljardit USA dollarit ning seni viimasel raha tõstmisel veebruaris 2021 hinnati firma väärtuseks 40 miljardit USA dollarit.

2021. aasta märtsis andis Robinhood vajalikud paberid sisse, kuid hetkel pole veel avaldatud, millal ja millistel tingimustel nende aktsiate esmapakkumine toimuma saab. Selleks, et Robinhoodi IPO-ks valmis olla, tasub aegsasti Freedom24.com platvormil ennast huvilisena registreerida siin. Siis saab kindel olla, et niipea, kui ettevõte prospekti avalikustab, jõuab see info ja selgitused järgnevate sammude kohta ka investorini.

Lisaks Robinhoodile on 2021. aastal börsile oodata veel mitmeid tehnoloogiafirmasid ja ka n-ö vana majanduse valdkondades tegutsevaid ettevõtteid. Kõige kuumemad neist on näiteks serveriteenuseid ja andmebaaside lahendusi pakkuv Couchbase, kvaliteetsete toidukaupade pakkumisele keskenduv jaekett The Fresh Market, toidukraami kullerteenusega tegelev Instacart, erinevaid tarkvaralahendusi loov Databrics, naabritega suhtlemise uuele tasemele viinud äpi loonud Nextdoor ja koodikirjutajatele pilvepõhise abimehe ehitanud GitLab. Tutvu tulevaste IPO-dega siin.

Freedom Finance Europe’il on konto loomisel eripakkumine, kus 30-päeva jooksul vahendustasud puuduvad. Lisaks, kui konto on tehtud ja isikuandmete standardprotseduur läbitud, saab hakata sõpradele ja tuttavatele jagama oma isiklikku suunamislinki. Sinu suunamislingi abil registreeruv huviline saab kingituseks juhusliku valiku alusel ühe aktsia väärtuses 20 kuni 600 USA dollarit. Ettevõte, mille aktsia uue kliendi kontole potsatab, võetakse nimekirjast, kus on kõlavamate nimedena näiteks Tesla Motors Inc., Netflix Inc., Microsoft Corp., Walt Disney Company, General Electric ja paljud teised. Soovitaja ise teenib esialgu broker-teenuste hüvitamise punkte ning hiljem päris raha.


NB! Esitatud teave on informatiivne, tegemist ei ole investeerimissoovitusega ega kutsega osta või müüa väärtpabereid või teha muid tehinguid.

scroll to top