fbpx
Close

Mintose platvormiga liitus pika ajalooga laenupakkuja Suurbritanniast

Avatar

Läti ühisrahastusportaal Mintos teatas teisipäeval, et nende keskkonnaga on liitunud esimene Suurbritannia laenupakkuja.

1pm nime kandev ettevõte on kohaliku finantsregulaatori poolt heakskiidu saanud firma, mille aktsiad on kaubeldavad Londoni börsi alternatiivnimekirjas.

Firma pakub ärilaene väikestele kuni keskmistele ettevõtetele ning Mintose portaalis listitakse briti naelades (GBP) olevad laenud, mille intress on kuni 11%.

1pm asutati 2000. aastal ning Londoni börsil lititi firma aktsiad 2006. aastal. Suurbritannia ettevõtetele pakutakse erinevaid tooteid alates sõidukite ja muude varade soetamise finantseerimisest lõpetades faktooringuga.

Firmal on 170 töötajat ning kliendibaasiks on üle 16 000 väikefirma. Mintoses listitavate laenude suuruseks saab olema 3000 kuni 50 000 naela ning tagasimakse ajaks on 3 kuud kuni 5 aastat.

1pm jätab igast laenust vähemalt 10% enda kanda ning ajalooliselt on nende laenud olnud pigem madala riskiga, kuna laenudele võetakse ka firmaomaniku või juhi isiklik käendus.

Mintose poolt välja saadetud pressiteate andmetel on hapuks läinud seni vähem kui 1% ettevõtte laenudest. Kogu laenuportfelli suurus on 1pm-il 130 miljonit briti naela.

scroll to top