fbpx
Close

Globaalsete ambitsioonidega Mintos ületas ühe miljardi euro tähise

Avatar

Mintose ühisrahastusplatvorm teatas lõppenud nädalal, et pärast 3,5-aastast tegutsemist jõuti väga märgilise tähiseni – nimelt on portaalis rahastatud kokku laene 1 miljardi euro väärtuses. Tänavusel aastal on kasv olnud eriti kiire, kui investorid on rahastanud laene 500 miljoni euro väärtuses. Sama tempoga jätkates jõutakse 2 miljardi euroni juba 2019. aasta keskpaigaks.

Alates Mintose turuletulekust on rahastatud rohkem kui 3,5 miljonit laenu 24 erinevas riigis. Hetkel on Mintose investorite hulk kasvamas kuust-kuusse 10%. Kõige aktiivsemad investorid tulevad riikidest, kus säästmine ja investeerimine on olnud pikalt au sees – Saksamaa, Suurbritannia, Šveits. Lisaks paistavad silma veel ka Hispaania, Tšehhi, Poola, Eesti ja Soome investorid.

“Miljardi euro väärtuses laenude rahastamine läbi meie turuplatsi on märkimisväärne teetähis. See näitab meie ärimudeli potentsiaali ning tulevikuvõimalusi. See kõik on alles algus. Alates ettevõtte loomisest on meil olnud globaalsed ambitsioonid ning teeme selle eesmärgi nimel tööd. Investorite ja vahendatavate laenukontorite arv kasvab sisuliselt iga päevaga. Nädalal lisandub enam kui 1000 investorit ning 100 miljonit eurot investeeritakse uutesse laenudesse,” kommenteeris Mintose tegevjuht ja üks asutajatest Martins Sulte.

Hetkel on Mintoses tegutsemas peaaegu 76 000 investorit 70 erinevast riigist ning nende raha on jagunenud 50 erineva laenukontori pakutavatesse laenudesse 24-st erinevast riigist. AltFI veebiportaali andmetel hõivab Mintos Mandri-Euroopa turust 45%.

Huvitava numbrina võib välja tuua ka selle, et keskmine investor on Mintoses tegutsemas 4500 euro suuruse kapitaliga ning igasse üksikusse laenu on pandud keskmiselt 20-25 eurot. Kokku on portaali vahendusel seni teenitud 23 miljonit eurot intressitulu.

scroll to top