USA rahandusminister Steven Mnuchin saatis nädala lõpus jõulise sõnumi isikutele, kes plaanivad bitcoini kasutada rahapesuks või teistel kriminaalsetel eesmärkidel.
Ühes Washingtonis antud intervjuus kinnitas Mnuchin, et G-20 liitu kuuluvad riigid on tegemas koostööd selle nimel, et “halvad inimesed ei saaks krüptorahasid kasutada halbadeks asjadeks”. Põhimõtteliselt tähendab see, et krüptovaluutad ei tohiks tema sõnul saada mehhanismiks illegaalsete rahade hoiustamiseks või liigutamiseks.
Intervjuus võrdles Mnuchin bitcoini “Šveitsi pangakontoga”. USA seadused nõuavad pankadelt oma klientide tundmist, paljudes teistes riikides on reeglid aga lõdvemad. Šveits on parimaks näiteks, kus aastakümneid on pankurid hoidnud kiivalt oma klientide saladusi.
Mnuchini sõnul on ka bitcoiniga kauplevatel USA ettevõtetel kohustus kõiki tehinguid jälgida: “Meie suudame sellel silma peal hoida, aga ülejäänud maailm mitte. Selle tõttu me töötame teiste G-20 riikidega, et bitcoinist ei saaks Šveitsi panka.”
Pärast bitcoini loomist kümmekond aastat tagasi on seda kasutatud kriminaalsetel eesmärkidel rahapesust kuni tumeveebis narkokartellide juhtimiseks.
Krüptovaluutade meeletu tõus on pannud erinevad valitsused olukorda uurima ning väga levinud on arvamused, et tegemist on uue “dot-com” maaniaga. Mitmed riigid on olukorda üritanud lahendada ICO-de keelamisega ning valmistatakse ette ka regulatsioone, mis muudaksid krüptorahad globaalse finantssüsteemi osaks.
Mnuchin on varemgi nõudnud bitcoini paremat reguleerimist, kuid see leiab kindlasti suurt vastuseisu krüptovaluutaentusiastide hulgas, kuna bitconi loomisel oli üheks kriitiliseks lubaduseks anonüümsus nii tehingutel kui omamisel.