fbpx
Close

Off The Record Jutud | Mõtted Holm Bank AS võlakirjade avaliku pakkumise osas

Avatar

Foto: Off The Record Jutud

Järgnevalt on toodud Taavi, Riinu, Marko, Jake ja teiste investorite mõtted Holm Bank AS tagamata võlakirjade pakkumise osas. Tegu ei ole investeerimis- ega finantsnõuga, igaüks peaks ise materjalidega põhjalikult tutvuma ning tegema iseseisvalt kaalutletud otsuse.

Mis on allutatud võlakiri (Tier 2)?

Allutatud võlakirjad on finantsinstrumendiks, mis kuulub pankade teise taseme omavahenditesse (Tier 2). Need on loodud, et parandada finantsasutuste vastupanuvõimet majanduslikult rasketel aegadel.

Allutatud võlakirjadega kaasnevad teatud eripärad, mida jaeinvestor peaks arvesse võtma enne investeerimisotsuse langetamist:Keskmine järjekord likvideerimisel: Allutatud võlakirjade põhiline tunnusjoon on nende “allutatus”. See tähendab, et maksejõuetuse või likvideerimise korral saavad allutatud võlakirjaomanikud oma investeeringu tagasi alles pärast teiste allutamata (nt saadud hoiused, võetud laenud, kohustused töötajate ja tarnijate ees) nõuete täielikku rahuldamist. Nõuete rahuldamise järjekorras jääb allutatud võlakirjade omanikest tahapoole panga esimese taseme kapital.

Loe edasi SIIT.

Mis on Off The Record Jutud?

scroll to top