fbpx
Close

Maailmakuulus investor: Bitcoin on pöörane minimull

Avatar

Maailmakuulus investor Jeremy Grantham, kes ühena vähestest ennustas täpselt viimased kaks suurimat majanduskrahhi, ütles, et Bitcoin on mull, mis võib peagi lõhkeda.

“Ma eeldan, et see on tõeline ning pöörane omaette minimull,” kirjutas Grantham Bostoni investeerimisfirma GMO klientidel edastatud kirjas, teatab CNBC.

Grantham on GMO kaasasutaja. Ta märgib kirjas, et võib leida ajaloolisi analooge, kui algav mull võib lõhkeda ja maha põleda enne väga suureks paisumist.

Grantham ennustas aktsiaturgude allakäiku nii 2000. kui ka 2007. aastal ja nüüd usub ta, et ees on veel viimane kasvuperiood enne järgmist langust. Tema sõnul võivad turud kasvada veel 6 kuni 24 kuud.

Oma kirjas välja toodud tabelis on investor võrrelnud Bitcoini viimase kahe aasta laialdast ja ülikiire hinnakasvu trendi maailma ajaloo kolme suurima mulliga. “Nagu näete on Bitcoin seljatanud isegi legendaarse “South Sea Company” mulli,” kirjutas Grantham.

Grantham pole oma arvamuses üksi. Ka mitmed teised väga tuntud investorid on väitnud, et Bitcoin on mull. Nende hulgas on näiteks ka Former Fortress fondi juht Mike Novogratz. J.P. Morgan Chase’i tegevjuht Jamie Dimon on aga nimetanud seda lausa “pettuseks”.

scroll to top