fbpx
Close

USA majandusekspert: “inimkonna suurim mull” on lõhkemas

Avatar

Oma säästud krüptorahadesse paigutanud inimesed üle kogu maailma on mitu päeva olnud väga suures ärevuses, kui enamus krüptomünte eesotsas bitcoiniga on oma tippaegadest kaotanud väärtuses vähemalt poole.

Kui bitcoini hind kerkis eelmise aasta lõpus 18. detsembril 19 511 dollarini, siis nende ridade kirjutamise hetkel maksab üks bitcoin CoinMarketCapi andmetel 8844 dollarit. USA erinevate finantsportaalide andmetel oli bitcoini turuhind reedel vahepeal ka alla 8000 dollari.

Kuulus USA majandusekspert Nouriel Roubini kommenteeris oma Twitteri kontol: “Nüüd on Bitcoin langenud alla 8000, liigub 7000 suunas. 60% tipust alla tulnud, 40% ühe kuuga ning üle 10% ühe päevaga. “Kõigi mullide ema” ja “Suurim mull inimkonna ajaloos” on lõhkemas.


Sarnases taktis bitcoiniga on liikunud ka kõik teised suuremad krüptorahad, mis Roubini sõnul on oma olemuselt veel hullemad kui bitcoin.

Suur korrektsioon on kihama pannud ka kohalikud krüptorahade kommuunid ning laias laastus on jagunetud kahte gruppi: krüptomüntide edusse uskujad soovitavad mitte paanitseda ja pigem “odavalt” juurde osta, teised on punaste numbrite vaatamisest küllaltki murelikuks muutunud.

Entusiastidel on aga erinevaid häid põhjuseid, miks krüptorahad langevad. Üheks kõige naljakamaks, mida võis leida on tõdemus, et hiinlastel on nende kalendri järgi aastavahetuse eelne aeg ning seetõttu müüvad nad oma krüptomünte. Selle teooria põhjal peaks veebruari teisel poolel krüptoturg jälle tõusma hakkama.

Teine levinud teooria oli see, et suured institutsioonid on lõpuks mõistnud krüptorahades peituvaid võimalusi ning müüvad väikeste koguste kaupa hinda alla, et siis ühel hetkel turg väga odavalt üles osta ja sellega suur amps rikkusest enda kätte haugata.

Selle viimase teooria tulihingelised toetajad soovitavad mitte ainult hoida vaid lausa osta kõike, mis vähegi meenutab krüptomünti.

* Tegemist on meelelahutusliku artikliga ning kindlasti ei soovita me siin artiklis kirjas olnud info põhjal midagi osta või müüa.
scroll to top