fbpx
Close

Elon Musk avaldas Twitteris, kui palju ta krüptoraha omab

Avatar

Kuigi miljardär ja meie aja visionäär Elon Musk on suur tulevikutehnoloogiate austaja, siis krüptorahad tema huviorbiiti ei kuulu. Tesla ja paljude teiste ettevõtete asutamise taga olnud Musk omab enda sõnul vaid 0,25 bitcoini.

“Minu omanduses on sisuliselt null krüptovaluutat, kui mitte arvestada 0,25 BTC, mille üks sõber mulle aastate eest saatis,” kirjutas mees oma Twitteri kontol. Tänase hinna järgi tähendab see, et Muskil on umbes 2500 dollari eest bitcoini, mis mehe 20 miljardi suurust netoväärtust arvestades on piisk ookeanis.

Musk vastas selle lausega Twitteris inimestele, kes küsisid internetis leviva petuskeemi kohta, kus suvalised inimesed esinevad kuulsustena, sealhulgas Elon Muskina, ja üritavad kergeusklikelt krüptoraha välja petta.

Muskiga on seotud ka see huvitav lugu, et tema on üks nendest meestest, keda on peetud bitcoini loojaks Satoshi Nakamotoks. See linnalegend sai tuure üles, kui üks SpaceX-i endine praktikant kirjutas blogipostituse “Satoshi on tõenäoliselt Elon”.

Nakamoto tõelist identiteeti pole pärast bitcoini turule tulekut senini suudetud avastada ning aeg-ajalt kerkivad üles mingid teooriad, kes selle nime taga tegelikult peitub. Mäletatavasti kirjutas hiljuti ajaleht Postimees, et üks USA advokaat teab väita, et bitcoini looja on hoopis eestlasest teadur Helger Lipmaa.

Musk pole kindlasti ainus kuulus investor ja ettevõtja, kes krüptorahadest suurt midagi ei pea, kuid selle valdkonna entusiastide jaoks on Muski leige suhtumine kindlasti suureks hoobiks, kuna teda peetakse ikkagi meie aja üheks innovatiivsemaks inimeseks.

scroll to top