fbpx
Close

Olympic Entertainment Group esitas taotluse Tallinna börsilt lahkumiseks

Avatar

15. mail saatis Olympic Entertainment Group välja börsiteate, kus andis teada, et OEG juhatus esitas Nasdaq Tallinna börsi noteerimis- ja järelvalvekomisjonile taotluse OEG aktsiate noteerimise tingimusteta ja viivitamatuks lõpetamiseks.

Päev varem teatas firma, et Novalpina Capital Partnersi omanduses olev Odyssey Europe AS on omandanud 88,95 Olympic Entertainment Groupist.

Mäletatavasti 19. märtsil avaldati Nasdaq Balticu börsi vahendusel teade, et Olympic Entertainment Groupi suuromanikud Armin Karu ja Jaan Korpusov on oma osalust maha müümas ning ostjaks olev Odyssey Europe AS teeb vabatahtliku ülevõtmispakkumise ka väikeaktsionäridele hinnaga 1,9 eurot aktsia kohta.

Pärast seda on olukord kulgenud Novalpina taktikepi all ning enamus väikeaktsionäridest on oma osalusest loobunud kas börsi vahendusel või ülevõtupakkumist vastu võttes.

Regiooni juhtivad institutsionaalsed investorid Trigon Asset Management, East Capital Asset Management ja mõned teised on aga jõud ühendanud ja tahavad sellise ülevõtmise vastu võidelda, kuna Novalpina Capitali vabatahtlik ülevõtmispakkumine on nende hinnangul rajatud väikeaktsionäride survestamisele ning ülevõtja edasised plaanid seavad ohtu Eesti kapitalituru arengu ja järgmised avalikud esmaemissioonid.

Nüüd on aga pall piltlikult öeldes Tallinna börsi väravas, sest ilma nende loata ei saa Olympic börsilt lahkuda. Senine praktika on näinud mitmeid juhtumeid, kus liiga suur protsent väikeaktsionäre on jäänud ettevõttesse sisse ning seetõttu on börsilt lahkumist ka blokeeritud.

scroll to top