fbpx
Close

Nordecon on juulit alustanud võimsalt, kui teatatud on lepingutest 60 miljoni euro väärtuses

Avatar

Foto: Siim Semiskar

Tallinna börsil noteeritud ehitusfirma Nordecon on alustanud juuli kuud võimsalt, kui kolmel järjestikusel päeval on teatatud mahukatest ehituslepingute sõlmimisest, kokku 60,7 miljoni euro väärtuses. Aktsia hind on hakanud selle peale (aeglaselt, aga siiski) kosuma.

Juuli esimesel päeval teavitas Nordecon börsi vahendusel, et sõlmiti peatöövõtulepingu Porto Franco kinnisvaraarenduse esimese maja ehituseks Tallinnas, mille käigus valmib Laeva tänava poolne hoone 3 maa-aluse ja 5 maapealse korrusega.

Valmiva hoone kahel esimesel maapealsel korrusel hakkavad paiknema kaubandus- ja toitlustuspinnad: kaubanduspinnad vanalinnapoolses ja hoone keskosas ning restoran-kohvik vaatega Admiraliteedi basseini jahisadamale. Hoone kolmele ülemisele korrusele tuleb Norra hotelliketi Citybox hotell. Tööde maksumus on 18,5 miljonit eurot, hinnale lisandub käibemaks. Hoone valmib 2020. aasta alguses.

Päev hiljem tuli järgmine teade, mille kohaselt Nordecon AS kontserni kuuluv ettevõte Nordecon Betoon OÜ (brändinimi NOBE) ja Invego Gruppi kuuluv Tiskreoja OÜ sõlmisid lepingu Tallinna läänepiirile rajatava Tiskreoja elurajooni projekteerimis- ja ehitustöödeks.

Elamupiirkonda ehitatakse 17 kortermaja ja 3 ridaelamut enam kui 400 korteriga ning neid teenindav täiskomplektne infrastruktuur ning haljastus koos sportimisvõimalustega. Üheaegselt on ehitamisel kaks korterelamut. Kogulepingu maksumus on 32,1 miljonit eurot, hinnale lisandub käibemaks. Projekti ehitusperioodiks on kavandatud kuni 4 aastat.

Kolmapäeval jätkus heade uudiste tulv, kui Nordecon AS ja Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus sõlmisid töövõtulepingu Tapa kaitseväelinnakusse hoidlakompleksi ning juurdekuuluvate platside, teede ja abihoonete projekteerimiseks ja ehitamiseks aadressil Loode 35, Tapa.

Lepingu maksumus on 10,1 miljonit eurot, hinnale lisandub käibemaks. Tööd algavad 2019. aasta juulis ja tööde üleandmine on planeeritud 2020. aasta lõpuks.

Viimased aasta aega on Nordeconi aktsia (NCN1T) Tallinna börsil võnkunud 1,1 ja 0,9 euro vahemikus, kuna ettevõtte finantstulemused ei ole olnud kõige rõõmustavamad. Juuli esimeste päevadega on nende ridade kirjutamise hetkeks kerkinud hind tagasi ühe euro peale ehk 7,5%.

Graafik: nasdaqbaltic.com
scroll to top