fbpx
Close

Börsijuht Kaarel Ots kinnitas, et börs jääb avatuks, kuid kutsus inimesi säilitama rahu

Avatar

Foto: Reuters/Scanpix

Nasdaq Tallinna Börsil on koroonaviirusest tingitud kaose tõttu käimas paanikamüük. Sisuliselt kõik väärtpaberid on aasta alguse hinnatasemetest oluliselt langenud. Tallinna Börsi juht Kaarel Ots avaldas esmaspäeval turuosalistele teate, kus kinnitab, et börs jääb ka keerulistel aegadel avatuks, et tagada usaldusväärsus. Samas ärgitas mees investoreid säilitama rahu ja kainet meelt.

Avaldame Otsa börsiteate täies mahus:

Börsi ja kogu Eesti väärtpaberituru usaldusväärsus sõltub suures osas turu läbipaistvusest ja õiguskindlusest, samuti vastavusest heale turutavale. Seda mitte ainult Eestis, vaid ka rahvusvahelises plaanis.

Börsi peamine roll on pakkuda keskkonda, kus ostjad ja müüjad saavad väärtpaberitega kaubelda õiglaselt, turvaliselt ja korrapäraselt. Börs ei määra väärtpaberite turuhindu – hinnad kujunevad turul tehinguid tegevate osapoolte nõudluse ja pakkumise tulemusena.

Seoses COVID-19 viiruse puhanguga ja Eestis ajutiselt välja kuulutatud eriolukorraga, tahame investoritele kinnitada, et Nasdaq Tallinna börsil jääb kauplemine praegu tavapäraselt avatuks. On oluline, et investoritel oleks võimalik avalikult kaubeldavaid väärtpabereid soovi korral osta ja müüa. Täpselt samamoodi on kauplemine avatud kõigil Nasdaqi börsidel ülemaailmselt, kaasa arvatud Põhjamaades ja mujal Baltikumis. Oleme seda teavet jaganud ka Vabariigi Valitsuse moodustatud kriisikomisjoniga.

Lõpetuseks soovitan kõigil investoritel ja turuosalistel säilitada sel ajutiselt segasel ajal rahu ning tuletada meelde oma investeerimisteesid. Investeerimine on alati panus paremale homsele.

scroll to top