fbpx
Close

Tallinna Sadama müügitulu ja kasumi vähenemine dividendipoliitikat ei mõjuta

Avatar

Foto: Tallinna Sadam

Reedel avaldas Tallinna Sadam (TSM1T) oma 2019. a I kvartali majandustulemused. Tulemusi mõjutasid kõige rohkem reisilaevade plaanilised hooldustööd, mille tulemusena olid laevad liinilt ajutiselt eemal ning vähenes nii laevakülastuste kui reisijate arv, ro-ro kaupade maht ja reisisadamate müügitulu. Samuti avaldas majandustulemustele olulist mõju kaubasadamate segmendis vedellasti kaubamahu langus 11,9%.

Müügitulu oli esimeses kvartalis 28,5 mln eurot, vähenedes võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 3,0%. Müügitulu kasvas reisiparvlaevade ja muus segmendis, langes aga reisisadamate ja kaubasadamate segmendis. Kontserni korrigeeritud EBITDA oli I kvartalis 16,9 miljonit  eurot, mis langes aasta varasemaga võrreldes 4,2%. Puhaskasum vähenes esimeste kvartalite võrdluses 0,8 miljoni euro võrra 11,0 miljoni euroni.

Ettevõtte korrigeeritud EBITDA vähenes 0,7 mln euro võrra ehk 4,2%, mis oli ärikasumi muutusest pisut vähem, kuna amortisatsioonikulu suurenemine EBITDA-d ei mõjutanud. Segmentidest kasvas korrigeeritud EBITDA reisiparvlaevade puhul ja teiste segmentide puhul vähenes, enim kaubasadamate segmendis tulude vähenemise tõttu. Korrigeeritud EBITDA marginaal langes 59,8%lt 59,1%le.

Tallinna Sadama esimese kvartali puhaskasumiks kujunes 11,0 mln eurot, mis oli 0,8 mln euro (6,7%) võrra väiksem eelmise aasta võrdlusperioodi näitajast.

2019. aasta 3 kuuga investeeris Tallinna Sadam 3,9 mln eurot. See näitaja on suurem kui eelmise aasta samal perioodil, mil investeeringuid tehti summas 1,9 mln eurot. Investeeringud olid peamiselt seotud Vanasadama reisiterminali D rekonstrueerimistöödega.

Tallinna Sadama börsiteate ja majandusaasta aruande täispikkuses leiab SIIT.

Tallinna Sadama aktsia on laupäeva hommiku seisuga 2.16 eurot ja perioodi jooksul 12,03% tõusnud.

nasdaqbaltic.com
scroll to top