fbpx
Close

Merko Ehitus sai Leedus lukku 23,5 miljoni euro suuruse tehingu

Avatar

Foto: Siim Semiskar

Tallinna börsil noteeritud AS Merko Ehitus (MRK1T) kontserni kuuluv UAB Merko statyba ning Leedu Vabariigi siseministeeriumi politseiosakond (avalik-õiguslik asutus), on sõlminud avaliku ja erasektori koostöö ehk PPP lepingu Kaunase rajooni politseijaoskonna uue peakontori projekteerimis- ja ehitustööde teostamiseks Kaunases aadressil Radvilenu tee 1 ning selle hilisemaks haldamiseks.

Lepingu raames teostab UAB Merko statyba projekti jaoks loodud ettevõtte UAB VPSP 2 (eraettevõte) kaudu A++ energiaklassiga administratiiv- ja haldushoonete projekteerimis- ja ehitustööd kogupinnaga 6423 ruutmeetrit, lisaks rajab parklad ja muu infrastruktuuri. Eraettevõtte kanda on ka projekti finantseerimine, kirjutatakse börsiteates.

Projekteerimine ja ehitus kestab kuni 36 kuud. Pärast hoonete valmimist osutab eraettevõte neis haldus- ja hooldusteenuseid 12 aasta jooksul.

PPP-lepingu nominaalväärtus on 23,5 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Lepingu periood on kokku 15 aastat ning lepingumakseid hakkab avalik-õiguslik asutus tegema hooldusperioodi algusest.

scroll to top