fbpx
Close

Nasdaq Balti börsil algas kauplemine Akropolis Groupi võlakirjadega

Avatar

Nasdaq Baltic | Foto: Siim Semiskar

Nasdaq teatab, et täna algas Balti börside võlakirjanimekirjas kauplemine Leedu ettevõtte Akropolis Group võlakirjadega. Ametlikult noteeriti võlakirjad Nasdaq Vilniuse börsil.

Ettevõtte võlakirjaemissiooni kogumaht on 300 miljonit eurot. Võlakirja aastane kupongimäär on 2,875% ning seda makstakse välja üks kord aastas. Võlakirjade lunastamistähtaeg on 2. juuni 2026. Võlakirjade müügist saadud raha kasutab ettevõte olemasolevate laenude refinantseerimiseks ja ettevõtte arendustegevuste rahastamiseks, seisab pressiteates.

Võlakirjapakkumises osales enam kui 50 investorit, sealhulgas varahaldureid ja panku üle kogu Euroopa, sh Baltikumist ja Põhjamaadest.

Akropolis Group ehitab, haldab ja üürib välja kaubandus- ning meelelahutuskeskusi ja büroohooneid Leedus ja Lätis.

„Meil on suur rõõm, et Akropolis Group otsustas noteerida oma võlakirjad Nasdaq Balti börsil. Uue ettevõtte ja väärtpaberi lisandumine võlakirjanimekirja tähendab investorite jaoks suuremat valikut instrumente,“ ütles Nasdaq Vilniuse börsi juht Saulius Malinauskas.

Akropolis Groupi sõnul on ettevõtte sisenemine rahvusvahelisele kapitaliturule ja 300 miljoni euro suurune eurovõlakirjade emiteerimine nende jaoks ajalooline samm ja esmakordne terve Balti kinnisvarasektori jaoks. Ettevõtte sõnul näitab see Akropolis Groupi küpsust ning võimaldab meil mitmekesistada oma rahastamisallikaid ja keskenduda edasisele kasvule.

Võlakirjapakkumise globaalsed korraldajad olid BNP Paribas ja J.P. Morgan koostöös Luminoriga. Pakkumise juhtiv õigusnõustaja oli Clifford Chance LLP. Leedu ja Läti seaduse osas nõustas pakkumist TGS Baltic. Pankade õigusnõustajad olid Linklaters LLP ja Walless.

Akropolis Group on Baltikumi juhtiv ostu- ja meelelahutuskeskuste arendaja ja haldaja. Ettevõttes töötab kokku 113 inimest. Esimene Akropolise ostu- ja meelelahutuskeskus, mis on Baltikumi suurim, ehitati Vilniusesse 2002. aastal. 19 aasta jooksul on Akropolis Group arendanud Leedus ja Lätis kokku 5 ostukeskust. Praegu haldab ettevõte 262 000 ruutmeetrit jaekaubanduse- ja büroopinda Akropolise ostukeskustes Vilniuses, Klaipėdas, Šiauliais ja Riias. Grupile kuuluvate ostukeskuste aastane külastuste arv kokku on ca 41 miljonit. Täpsemalt saab Akropolis Groupi kohta lugeda: akropolis.eu

Nasdaq, Inc. on maailma juhtiv kauplemis-, börsitehnoloogia-, noteerimis-, teabe- ja avalike ettevõtete teenuste pakkuja, tegutsedes kuues maailmajaos. Maailma esimese elektroonilise börsi loojana kasutatakse meie tehnoloogiat enam kui 85 väärtpaberiturul rohkem kui 50 riigis. Ligikaudu üks kümnest väärtpaberitehingust maailmas tehakse Nasdaqi tehnoloogia vahendusel. Nasdaq on koduks 4000 noteeritud ettevõttele, mille turuväärtus on kokku üle 15 triljoni dollari. Loe täpsemalt: nasdaq.com, nasdaqbaltic.com

scroll to top