fbpx
Close

5 viisi, kuidas investeerida spordikihlvedude aktsiatesse ja fondidesse

Avatar

Foto: Pexels

Öeldakse, et parim trikk tagamaks, et kasiinost lahkudes oled alati rikkam kui sinna sisenedes, on olla ise kasiino omanik. Eks sama kehtib paljuski ka spordikihlvedusid pakkuvate ettevõtete puhul, mistõttu võib nende ettevõtete äritegevuse edusse investeerimine olla suurepärane idee.

Spordiennustuse populaarsus kasvab kiiresti. Tänaseks on enam kui pooled USA osariigid hasartmängud legaliseerinud. Lisaks eeldatakse, et valdkonna tulu kasvab lähiaastatel viis korda – 2,1 miljardilt dollarilt 2021. aastal 10,1 miljardile dollarile 2028. aastaks.

Toome välja viis viisi, kuidas investeerida spordiennustuse kasvavale turule.

  1. Spordiennustust pakkuvate ettevõtete aktsiad

Kui Eestis on üks tuntumaid spordiennustuse pakkujaid bet365 Eesti, siis Ameerikas on selleks DraftKings (aktsiasümbol: DKNG), mis on üks suurimaid ettevõtteid spordikihlvedude valdkonnas ja kasvab üha suuremaks, sest 2021. aastal sõlmiti leping Ameerika jalgpalli liigaga NFL, et kasutada liiga intellektuaalseid vahendeid kihlvedude edendamiseks.

Rush Street Interactive (RSI) on turul uuem, väiksem nimi ning see keskendub online mängudele ja spordiennustustele.

Spordiennustuste valdkonnaga võib olla seotud ka muid suuremaid ettevõtteid. Näiteks Walt Disney Company on mõelnud, kuidas saaks oma ESPN-i kaubamärki kasutada. Kui aga ettevõte otsustaks seda teed minna, oleks spordiennustus väike osa suuremast mitmekesisest ettevõttest.

Eraomanduses olev meediaettevõte Yahoo pakub panustajatele ka Yahoo kaubamärgiga spordiennustusi, mida toetab BetMGM, võimendades sellega oma positsiooni fantaasiaspordis.

  1. Mängufirmad

Teine võimalus spordiennustuse tõusu peale mängimiseks, on investeerida suurematesse mängufirmadesse. Paljud kasiinod korraldavad spordiennustusi ja online spordiennustusi, kuid investeeriksid lisaks ka hasartmängudesse ja hotelliärisse. Mõned parimad näited on järgmised:

Caesars Entertainment (CZR) ettevõte haldab kinnisvara Las Vegas Stripil ja veel kümneid kinnisvarasid. 2021. aastal ostis see ka Ühendkuningriigis asuva kihlveokontori William Hilli.

Penn National Gaming (PENN) on tuntud oma väljaspool Vegast asuvate kinnisvaraobjektide poolest USA väiksematel turgudel. Penn omandas 2020. aastal 36% osaluse Barstool Sportsis millele järgnes Score Media ja selle rakenduse Score Bet omandamine, nii et ettevõte saavutab spordiennustustes kiiresti suure edu.

Las Vegas Sands (LVS) omab maailma populaarseimaid kasiinoettevõtteid, sealhulgas Marina Bay Sands ja Venetian Macao.

  1. Mängufirmade ETF-id

Kui otsid laiemat kokkupuudet mängudega, sealhulgas spordihasartmängude, online mängude ja traditsiooniliste füüsiliste kasiinodega, võid investeerimiseks valida mängufirmade ETF-i. Nii saad sektori laiaulatusliku investeeringu, ilma et peaksid konkreetse valiku tegema. Siin on kaks valdkonnale keskenduvat fondi:

Roundhill Sports Betting and iGaming ETF (BETZ) on fond, mis keskendub kitsalt spordiennustustele ja online mängudele, seega on see hea valik, kui soovid puhtalt selle valdkonna edule panustada.

VanEck Vectors Gaming ETF fond pakub laiemat valikut kihlveofirmadest, sealhulgas mõned populaarsed spordiennustuse ettevõtted ja traditsioonilisemad kasiinooperaatorid.

  1. Võistlusrajad

Kui sulle meeldib hobuste võiduajamine, on sul olemas hea börsil kaubeldav valik ka selles valdkonnas ehk Churchill Downs (CHDN), mis haldab spordiennustusi, aga ka hobuste võidujooksude radasid ja veebiplatvormi TwinSpires. Lisaks pakub see traditsioonilisemaid kasiinomänge.

  1. Tehnoloogiafirmad

Lisaks otse hasartmänguettevõtetesse investeerimisele võid investeerida ka ettevõtetesse, mis pakuvad mängude taga olevat tehnoloogiat.

Näiteks ettevõte GAN (GAN) pakub tööstusele, sealhulgas sellistele juhtidele nagu FanDuel, laia valikut mängutarkvara. See toetab nii spordiennustusi kui ka online hasartmänge ja virtuaalseid simuleeritud mänge.

Kambi Group (KMBIF) on ettevõte, mis pakub spordiennustustehnoloogiat online- ja traditsioonilistele kasiinodele.

Kokkuvõtteks

Kui investorid soovivad investeerida üksikutesse aktsiatesse või isegi mängutööstusesse tervikuna, on oluline pöörata tähelepanu ka riskidele. Hasartmängud on tugevalt reguleeritud majandusvaldkond ja näiteks Eestis jälgib selle valdkonna tegevust Eesti Maksu- ja Tolliamet. Nagu iga investeeringu puhul peaksid enne turule sisenemist uurima paljusid tegureid.

Spordiennustuse populaarsus kasvab ja see võib olla atraktiivne koht investeerimiseks ning lisaks panustamisele on siin ka investeerimiseks erinevaid võimalusi.

scroll to top