fbpx
Close

Kuidas investeerimisvõimaluse riski ja tulu suhet hinnata?

Avatar

Foto: Crowdestate

Finantsteenuste juurest leiab sageli igihaljalt kuldse vihje: investeerimine on riskantne. Säärase meeldetuletuse mõte on hoida finantsteenuste tarbijatel meeles, et riskivaba investeeringut ei ole olemas ning enne finantspaigutuse tegemist tuleks hoolega investeeringuga seotud materjalid läbi töötada, et hinnata kuivõrd on investeeringu risk investori riskitaluvusega kooskõlas.

Crowdestate’s teeme pidevalt tööd, et tuua investoritele pakkumiseks parimaid projekte. Nende puhul näeme, et pakutav potentsiaalne tootlus on kooskõlas võetava riskiga.

Meie poolt investeerimiseks pakutud 128 projektist on tänaseks edukalt lõppenud 44 projekti. Vaid kahe projekti puhul näeme probleeme, kuid ka neid projekte on veel liiga vara maha kanda. Sellest hoolimata on investoritel võib-olla tekkinud küsimus, kuidas ühe ühisrahastusprojekti riski ja tulu suhet hinnata?

Ühisrahastusprojektid on sageli omanäolised. Kinnisvara arendusprojekti riske saame kaudselt hinnata näiteks sarnaste valmisprojektide pealt, kuid tegelik tulemus konkreetse projektiga selgub alles selle lõppemisel. Oleme seal lähtunud pigem konservatiivsemast vaatest ja hinnanud projektiga seotud riske võrdlusbaasiga võrreldes veidi kõrgemaks ja see on meile mitmel juhul edu toonud.

Näiteks oli Jüris valminud tootmishoone algne oodatav tulusus 27,9% aasta baasil, kuid tegelik tootlus tuli 48,07% ning Peterburi teele ehitatud hüpermarketi puhul ootasime 21,7%, kuid saavutasime tulemuseks 26,09%.

Loe edasi Crowdestate’i blogist.

scroll to top