fbpx
Close

Kuidas oma pensionipõlv kindlustada investeerides kinnisvarasse?

Avatar

Foto: Pexels

Ei ole kunagi liiga hilja ega liiga vara alustada oma pensionipõlve planeerimist. Isegi kui sul on hea töö praegu koos rahuldava palgaga, sinu pension ei pruugi olla sama. On fakt, et pensionärid elavad kauem ja paljud riigid kogevad madalamaid sündimusi, mis tekitab pensioni kriisi. On olemas kasvav demograafia üle 65 aasta kellel on pikenev eluiga tänu paranenud elukvaliteedile, juurdepääs tervishoiuteenustele, puhtale veele ja heale toitumisele. Ja kuigi see on positiivne inimestele, kes soovivad kauem elada, on see ka majanduslik koormus, mis on problemaatiline tulevastele pensionäridele.

Inimesed elavad kauem kui eeldatud

oval white medication pill

Pensionärid saavad praegu riiklikut pensionit palju kauem, kui esialgul oli arvestatud. See kurnab riigieelarveid ja põhjustab valitsusi ümber mõtlema tuleviku pensioneid. Pensionärid riikides nagu Holland, Türgi ja Horvaatia saavad rohkem kui 100% oma tava palgast, kui nad pensionile jäävad. Veelgi enam, kogu maailma elanikkond üle 65 on pidevalt kasvanud II maailmasõjast saati ning riigid nagu Eesti ja Taani on nüüd vanureid üle 19% kogu oma elanikkonnast.

See on globaalne ajapomm ja valitsused ei saa seda endale lubada

two men playing chess

Pensioni süsteemid olid originaalis kavandatud lootma selle peale, et enamus elanikkonnast töötab ning maksab makse, et ülal pidada ühiskonna eakat osa. Kuid kasvava põlvkonna lõhega ja Euroopa sündimuse määra langusega see mudel muutub ebaefektiivseks. Seega, enamus valitsused on lülitunud isiklike säästupensionite peale, et koormus ülekanda valitsuse õlgadelt pensionäri õlgadele, jättes pensionärid vastutama ise oma enda isikliku finantsilise heaolu eest.

Tänapäeva noored ei looda riikliku toetuse peale 

sittin people beside table inside room

Paljud uuringud noorte kohta tõestavad, et kuigi nad ei saa täielikult aru probleemi suurusest, nad ei usu süsteemi ja seega ei plaani loota valitsuse abi peale, kui nad pensionile jäävad. Kuid kuna inimesed üle maailma ei saa aru investeerimisest on muret tekitav mõelda, mis saab tulevastest pensionäridest kes ei planeeri ette. Põhilised variandid, et luua endale korralik turvavõrk koosnevad investeeringutest varadesse või avades intressi koguva hoiukonto pangas, kuid viimase mainitud variandiga saab inflatsioon kiiresti sinu põhi probleemiks. Sa pead tõeliselt uskuma pangasüsteemi, et enesekindlalt sõltuda nende pensionifondidele ellu jäämiseks.

Pensionipõlv on paljudele suur rahaline stress

person sitting on beige street bench near trees

Reaalsus on see, et paljud inimesed isegi ei tööta kuni nad on 65. Lõpuks, kas terviseprobleemid või töötus hakkab sekkuma, kui jõuate teatud vanuseni. Ja kuigi sinu pensionipõlv peaks olema aeg, et nautida oma elutööd ja teha kõiki neid asju, millest oled alati unistanud, saab sellest hoopis depressiooni periood, kus on raha puudus, lagunev tervis ja kaotatud võimalused.

Sinu panga pensionifond ei päästa sind

person holding pens and papers

Pankadel on alati oma haldustasud, kui asi puudutab pensionifonde. Isegi, kui pangad vähendavad oma haldustasud 0.95% pealt 0.49% peale, ei saa sa ikka nii palju kasu, kui sa saaksid investeerides pikaajalistesse varadesse. Pangad võtavad oma haldustasu iga aasta sõltumata sellest, kas fondil oli positiivne või negatiive kasv. Seega, sa konstantselt kaotad protsendi oma vanaduspensioni rahast, selle asemel et saada atraktiivset tulu kapitali kasvust.

Kinnisvarasse investeerimine läbi Reinvest24 võib pakkuda sulle hingerahu

woman peeping at window

Reinvest24 on kinnisvara investeerimis platvorm, mis võimaldab sul investeerida kasumlikesse objektidesse koos teiste investoritega. Meie investeerimisobjektidel on kõikidel suur potentsiaal ja pakuvad passiivset sissetulekut igakuisest üüritulust ning ka pikaajalisest kapitali kasvust. Sa võid investeerida oma raskelt teenitud raha kinnisvarasse ühiselt teiste samameelsete inimestega alates 100 eurost, mis on ajalooliselt pakkunud 14.6% kombineeritud tulu iga aasta. Avasta rahaliselt edukate inimeste tasuvaid harjumusi ja alusta oma tuleviku peale mõtlemist juba täna.

  • Reinvest24 pakub põhjalikult analüüsitud investeerimisobjekte
  • Sina otsustad millisesse kinnisvarasse investeerida, kui palju ja millal
  • Sa võid oma raha välja võtta ükskõik millal ilma trahvideta või väljumistasuta
  • Kui lood piisavalt suure portfoolio, võid isegi passiivsest tulust elada
  • Me teenime vahendustasu vaid siis, kui sina teenid kasumit oma investeeringust

Mõtle oma pensioni peale kui lisa boonus, mitte sinu ainus elatis

man embracing the woman on top of hill

Arvestades, et keskmine vanaduspension Eestis oli 405.4 eurot kuus 2017 aastal, siis ei ole väga palju mille üle priisata, eriti arevestades, et keskmine üür 1-toalise korteri eest kesklinnas, koos kommunaalkuluga on 451.96 eurot. Nende arvude põhjal ei saa sa isegi oma üüri katta, veel vähem maksta toidu ja ravikulude eest. Pealegi, sa võid täiesti unustada elu nautimist, reisimist või uue hobi alustamist… sa lihtsalt ei saa seda endale lubada. Loodetavasti need muret tekitavad faktid äratavad sinus soovi investeerida ja planeerida ette, jättes sinu pensioni, kui täiendavks passiivseks sissetulekuks, selle asemel, et olla sinu ainus sissetulek.

Teeni 1 miljon eurot selleks ajaks, kui sa pensionile jääd

smiling woman while holding hands during daytime

Investeerimine kinnisvarasse on suurepärane viis võidelda inflatsiooni vastu ja tagada endale pikaajalist jõukust kapitali kasvust ja üüritulust. Sa võid lugeda pikaajaliste investeeringute prognooside kohta meie artiklis kuhu sa jõuad investeerides 100 eurot iga kuu? Investeerides 200€ iga kuu regulaarselt 30 aasta jooksul (72K koguinvesteering) koos 14.6% kombineeritud tuluga iga aasta, võid jõuda portfoolioni mille väärtus on 1,206,882.53€ vaid 30 aastaga. Kui sul on üle miljon oma kasutusel selleks ajaks, kui sa pensionile jääd võid sa teha, mis iganes sa tahad.

Kokkuvõttes, enamus maailmast ei ole valmis pensionipõlveks ja kannatab finantsalaste teadmiste puudumisest. Pealegi, valitsused ja pangad ei ole suutlikud võimaldama sinule rahalist vabadust ja sinu unistuste pensionipõlve. Ainus lahendus on võtta asjad enda kätte, teha oma uuringud ja investeerida pikaajalistesse portfooliotesse, millel on kasumlikud tulud. Alusta oma tuleviku peale mõtlemist, avasta meie investeerimisobjektid ja saa kinnisvara investoriks juba täna, et kindlustada oma pensionipõlve.

Fotod: Pexels ja Unsplash.


Blogipostitus ilmus esimesena 5. märtsil Reinvest24 blogis.

* Tegemist on Rahajutud.ee veebiportaali koostööpartneri poolt kirjutatud postitusega. Postituses leiduvad aktiivsed lingid on Reinvest24 soovitusprogrammist ning võivad erineval kujul tuua kasu Rahajutud.ee portaalile.

scroll to top