fbpx
Close

Pildid: tahad investeerida Hispaania kinnisvarasse, aga raha napib? Üks võimalus selleks siiski on!

Avatar

Foto: Pixabay

Kodumaine kinnisvarainvesteeringute platvorm Reinvest24 sukeldus 2020. aasta sügisel Hispaania turule, et tuua ka sealne kinnisvara Eesti inimestele lähemale. 

Sajandite jooksul on Hispaania lummanud paljusid oma kaunite randade, muljetavaldava arhitektuuri, maitsva toidu, kuulsate vaatamisväärsuste ja rikkaliku kultuuriga.

Siiski avaldas kogu maailma mõjutanud hiljutine tervisekriis mõju ka Hispaaniale mõjutades peamiselt turismi. Majandusteadlaste sõnul võib oodata, et riik taastub kriisieelsele tasemele alles 2022. aasta lõpuks. Hispaanias ei ole praegu näha ka kinnisvaramulli ülekuumenemist, pigem on piirkonniti näha tervenemist ka kinnisvarasektoris. See tähendab, et hindade osas on veel ruumi kasvuks. Ka senine hinnatõus on olnud stabiilne sest inimesed ei soorita suuri kinnisvaraoste emotsioonide pealt.

-Xirivellas asuv elamuprojekt | Foto: Reinvest24

2020. aasta detsembris läks edukalt käima esimene projekt – Valencias Xirivellas asuv elamu, mis on olnud Reivest24 lipulaev Hispaania turul. Projekti aastane intressimäär ulatus 15,8 protsendini.

Projekti investeerimise peamised eelised on asjaolu, et seda arendab ja juhib täielikult Reinvest24 meeskond koostöös kogenud ehitusettevõttega Kirsan Holding.

Reinvest24 tegevjuhi Tanel Orro sõnul näevad nemad, vaatamata mõningasele skeptitsismile Hispaania turu suhtes, seal palju huvitavaid võimalusi. “Me ei näe Hispaanias kinnisvarahindadele tohutut kasvuvõimalust, pigem jätkusuutlikku hinnatõusu inflatsiooni kompenseerimiseks,” selgitas Orro.

-Montesano elamurajooni üks majadest, millesse saab Reinvest24 kaudu invetseerida | Foto: Reinvest24

Hispaania filiaali avamise peamine eesmärk on pakkuda võimalust investeerida Hispaania turul piisavalt stabiilsust ja tootlust pakkuvatesse projektidesse. See toetab ka ettevõtte eesmärki saada Euroopa kinnisvara ühisrahastuse valdkonnas tähelepanuväärseks ja usaldusväärseks osalejaks, kes pakub turvalisi investeeringuid kinnisvaraprojektidesse Euroopas ja mujal.

Reinvest24 arvutuste kohaselt on Valencia näiteks võrreldes Barcelona või Madridiga alahinnatud ja just praegu muutumas populaarsemaks. Piirkonnale lisab atraktiivsust juurde selle merelähedane asukoht ning tugev transiidi- ja logistikatööstus. Olulist rolli mängib ka Valencia suurus. Seal elab 5,5 miljonit inimest, mida on rohkem kui Barcelonas (4,8 miljonit) ja pisut väihem kui Madridis (6,6 miljonit).

-Xirivella elamuprojekt | Foto: Reinvest

Esimene edukas projekt lõppemas

Esialgse plaani järgi pidi Reinvest24 Xirivella elamuprojekti lõpetama 2022. aasta jaanuaris, ent COVID-19 piirangute tõttu kulges bürokraatlik protsess oodatust aeglasemalt. Seetõttu maksti esimene etapp tagasi tänavu veebruaris ja ülejäänud etappide tagasimaksed toimuvad aprilli lõpuni.

Xirivella elamu koosneb 10 korterist, millest on praeguseks müüdud kolm. Ülejäänud korterid on broneeritud. Kortereid on võimalik soetada ka Reinvest24 investoritel.

-Gandia Playa elamuarendus | Foto: Reinvest24

Gandia Playa elamuarenduse

Gandia on linn ja vald Valencias. Oma pikkade ja kuldsete liivarandadega on Gandia üks Hispaania peamisi turismisihtkohti. 2018. aasta seisuga elab seal 73 829 inimest. Linn asub sisemaa mägede ja Vahemere vahel. 1075-ruutmeetrine krunt, kuhu Reinvest24 pakub investeerimisvõimalust, asub rannalähedases Park Nordi piirkonnas.

Sinna ehitatakse seitse paarismaja koos üldkasutatava ala ja basseiniga. Kõik majad on 3-korruselised, üldpinnaga ca 140 ruutmeetrit.

-Gandia Playa projekti plaanid | Foto: Reinvest24

“Näeme selles projektis suurt potentsiaali, kuna Valencia lähedal asuv mereäärne piirkond areneb kiiresti. Nõudlus kaasaegsete uute majade järele on madala pakkumise tõttu suur,” kommenteeris Orro.

Gandia kõrval asuvate elamute keskmine müügihind on 1400–1700 EUR/m2.

La Cañada arendusprojekt

La Cañada on prestiižne elamurajoon, mis kuulub Valencias asuva 64 000 elanikuga Paterna omavalitsuse alla. La Cañada juurde kuuluvad El Plantío, Montecañada ja La Vallesa. 9000 elanikuga La Cañadat peetakse väikeseks linnaks, sest omavalitsus pakub seal kõiki vajalikke teenuseid.

-La Cañada elamurajoon | Foto: Reinvest24

Reinvest24 pakub võimalust investeerida nelja paarismaja ehitamise projekti, mis rajatakse 2500-ruutmeetrisele krundile. Lisaks neljale paarismajale rajatakse krundile ka ühiskasutatav aed ja bassein.

“Tänu selgele kaunile rannale ja Valencia lähedusele on see kohalike jaoks populaarne puhkusekoht,” selgitas Orro.

Ta lisas, et nõudlus kaasaegsete uute majade järele rannarajoonis on vähese pakkumise tõttu väga suur. La Cañada piirkonna uute elamute keskmine müügihind on umbes 2500 EUR/m2.

-La Cañada elamurajoon ehitusjärgus | Foto: Reinvest24

Vaata teisi Reinvest24 projekte Hispaanias siit.

Reinvest24 platvorm on tegutsenud üle kolme aasta, selle aja jooksul on rahastatud üle saja projekti, mis on teeninud investoritele keskmiselt 14 protsenti tootlust. See on märkimisväärne tulemus, arvestades, et siiani ei ole ükski projekt ebaõnnestunud.


* Tegemist on Rahajutud.ee veebiportaali koostööpartneri poolt toetatud postitusega.

scroll to top