fbpx
Close

Tahad elada palmisaarel ja samal ajal pangaarvet kasvatada? See ei pruugigi nii lootusetu unistus olla

Avatar

Foto: Pexels

Päris mõnus oleks vahelduseks elada kuskil soojal maal luksuslikus villas, veetes päevi kokteile nautides ja hobidega tegeledes. Veel imelisem oleks, kui jõudeelu ajal pangakonto kasvaks, mitte ei kuivaks kokku. Üks võimalus sellise finantsvabaduse saavutamiseks on. 

Et üldse passiivse sissetuleku teenimisega algust teha, tuleb esmalt mõista, mida see tähendab. Passiivne sissetulek on raha, mida teenid minimaalse kontrollimise ja jälgimisega erinevate investeerimismeetodite abil. Näiteks võib oma vaba raha paigutada aktsiatesse, võlakirjadesse või kasvõi krüptorahasse.

Oma tulusid reinvesteerides on võimalik kasvatada üsna korralik portfell. Siinjuures tuleb muidugi jälgida, et algset investeeringut ja lisainvesteeringuid ei võeta vahepeal välja.

Investeeringu kasvades saab aga mõnusa lisasumma teenida intresside pealt. Ideaalis tuleks oma investeeringud teostada nii, et tootlus on mitu korda kõrgem kui inflatsioon. Euroopa tingimustes tähendab see aastast tulumäära 7-8 protsenti.

Üheks passiivse sissetuleku võimaluseks on ka vaba raha kinnisvarasse paigutamine.

Suurel enamusel inimestest ei ole aga võimalik lisakinnisvara osta ja sellesse investeerida. Varem oli see vaid suure sissetulekuga inimeste pärusmaa. Keskmine inimene suutis heal juhul kodulaenu abil endale kinnisvara osta, kuid erinevatesse kinnisvara objektidesse investeerimine jäi kättesaamatuks unistuseks.

Tänapäeval on turul erinevaid kinnisvara ühisrahastuse platvorme, mille abil on ka väikeinvestoritel võimalik oma raha teenima panna. Sellistes platvormides võid olla kindel, et paned oma raha teenima suurema tootlikkusega, kui seda pakuvad keskmiselt hoiulaenuühistud.  Üheks selliseks platvormiks on Reinvest24, mis pakub võimalust investeerida kinnisvarasse alates sajast eurost.

Investeerides Reinvest24 platvormil võid olla kindel, et sinu kui investori huvid on kaitstud, sest kõik kinnisvarad on tagatud hüpoteegiga. See teeb protsessi turvaliseks ning vähendab investorite riske.

Kui investoril tekib vajadus investeeritud raha kasutusele võtta, on võimalik igal hetkel oma nõude ühikud müüa maha platvormi järelturul ja raha koos teenitud tuluga kanda enda pangakontole.

Alati on ka võimalus teenitud kasum reinvesteerida uutesse objektidesse, et hajuta oma portfelli ja panna oma raha enda jaoks tööle. Liitintress võimendab su investeeringut pikas plaanis rohkem, kui sa arvad.Reinvest24 kodulehel oleva investeerimiskalkulaatori abil on võimalik ka vaadata, kui palju teenid erinevaid summasid üürikinnisvarasse investeerides passiivset tulu. Platvormil on võimalik investeerida nii Eestis kui ka näiteks Hispaanias ja Moldovas olevatesse kinnisvaraobjektidesse. Keskmine tootlus on sealsetel objektidel 14 protsenti. Lähemalt saab nendega tutvust teha siin.


* Tegemist on Rahajutud.ee veebiportaali koostööpartneri poolt toetatud postitusega.

scroll to top