fbpx
Close

Eesti ettevõttest sai Baltikumi esimene investeerimisplatvorm, mis panustab roheenergiale

Avatar

-Päikesepark (pilt on illustratiivne) | Foto: Pixabay

Kinnisvarainvesteeringuid pakkuv Reinvest24 astub platvormi arenduses täiesti uue sammu ja avab võimaluse investeerida rohelise energia projektidesse.  

“Sellega seoses avasime Moldovas Chisinaus ühe suurima eraomandis oleva päikesepaneelide pargi ehitamise rahastamise,” rääkis Reinvest24 tegevjuht Tanel Orro. Ta lisas, et seeläbi muutus ettevõte Baltikumi esimeseks investeerimisplatvormiks, mis pakub ja viib ellu institutsioonide tasemel rohelise energia projekte, milles saab osaleda juba kõigest 100-eurose investeeringuga.

“Mul on suur au kõigi nende saavutuste üle, mida meie meeskond on viimasel ajal teinud. Reinvest24 platvorm muutub oluliselt enamaks kui lihtsalt “raha teeb raha” kontseptsioon.”

Orro sõnul ei paku nad taastuvenergia sektori investeeringute massidesse toomisega ainult institutsioonipõhiseid teenimisvõimalusi, vaid aitavad arenevatel turgudel kiiremini kasvada, iseseisvuda ja ületada saasteprobleem.

“Oleme tuvastanud selles sektoris skaleeritava võimaluse: finantsasutused ei ole nõus rahastama sedalaadi projekte algusjärgus, siiski on nad huvitatud nende refinantseerimisest, kui need on täielikult valmis ja toimivad, kuna see tagab jätkusuutliku pikaajalise rahavoo,” selgitas Orro. Just see lünk rahastamises on põnev võimalus, mida ettevõte soovib oma investoriteni tuua. “Sellega toetame oma edasist kasvu laiema haardega.”

Maailm kohaneb uue reaalsusega, mis annab võimalusi

Kuigi viimastel aastatel on inimkond teinud suuri edusamme fossiilkütuste kasutamise vähendamisel, muutub energiatarbimise ratsionaliseerimine ülioluliseks.

Energiatarbimise osas on nõudlus tehnoloogilise moderniseerimise järele jõudsalt kasvamas, kuna hinnad tõusevad kõikjal Euroopas. See ajendab energiasäästliku valgustuse ja seadmete kasutuselevõttu kodumajapidamistes, tööstustes ja kõigis rahvamajanduse osades.

“Üks peamisi õppetunde, mida pandeemia ja ka praegused geopoliitilised sündmused on meile õpetanud, on vastupidavuse ja sõltumatuse suurendamise vajadus. See tähendab peamiste valitsusasutuste katkematuse tagamist, valmistumist järgmisteks kriisideks ja jätkusuutlike kasvumudelite loomist,” selgitas Orro.

Päikeseenergia kui tugev alternatiiv

Valdkonna peamiste uuringute kohaselt kiirgab Päike Maale igas sekundis piisavalt energiat, et katta kogu inimese energiavajadus üle kahe tunni. Arvestades, et päikeseenergia on kergesti kättesaadav ja taastuv, on see ideaalne atraktiivne energiaallikas. Lisaks stimuleeriks see arengumaade majandust.

Kuidas? Lihtsamalt öeldes vähendab madalam elektrihind tootmiskulusid ja suurendab kasumit. Seega aitab see majapidamisi, sest energiale vähem kulutades saab rohkem  kulutada muudele asjadele. “Rääkimata siinjuures ka süsiniku jalajälje vähendamisest ja potentsiaalsest kõrgemast vara väärtusest,” tõdes Orro.

Päikesepaneelide pargid – Moldova tulevik

“Moldova energia omavaru on väga väike, riikide arvestuses on nad maailmas üks viimaseid. Viimastel aastakümnetel on Moldova rakendanud mitmeid taastuvenergia kasutamise riiklikke programme.” Orro lisas, et viimase täiendusena kiitis riik heaks alternatiivsete toitesüsteemide paigaldamise põllumajandusmaale, ilma et oleks vaja läbida pikki ja kulukaid juriidilisi protsesse.

Muudatuste peamised eelised on kohalikest allikatest toodetud elektrienergia puuduse katmine. See on Orro kinnitusel suur samm jätkusuutliku tuleviku suunas, mis toob kaasa äri- ja investeerimisvõimalusi. “Meie pargist saab üks Moldova suurimaid elektrijaamu. Seega panustame oluliselt rohelise energiaga varustatuse suurenemisse.”

Reinvest24 platvorm on tegutsenud üle kolme aasta, selle aja jooksul on rahastatud üle saja projekti, mis on teeninud investoritele keskmiselt 14 protsenti tootlust. See on märkimisväärne tulemus, arvestades, et siiani ei ole ükski projekt ebaõnnestunud.

Meeskond on aastate jooksul läbi viinud üle kümne miljoni euro väärtuses investeeringuid, mis koosnevad erinevatest kinnisvaraprojektidest, mida on rahastanud platvormi investorid.


* Tegemist on Rahajutud.ee veebiportaali koostööpartneri poolt toetatud postitusega.

scroll to top