fbpx
Close

7 põhjust, miks tasub investeerida kinnisvarasse ja kuidas vältida lõkse

Avatar

Foto: Pixabay

Kuigi kinnisvarasse investeerimisel võivad sind varitseda erinevad lõksud ja nende vältimine nõuab tööd, võib see vaev kaasa tuua korraliku lisaraha. Rocketmortage.com pani ritta kõige olulisemad põhjused, miks ikkagi tasub riskida. 

1. Püsiv rahavoog

Kinnisvara omamine on hea viis, kuidas igakuist sissetulekut suurendada. Olenemata sellest, kas investeerite ärikinnisvarasse või elamutesse, saate selle välja üürida. Seejärel saate igakuist sissetulekut üüri kujul. Siin tuleb aga lihtsalt olla ettevaatlik. Enne üürnikega lepingusse minekut tasub neile teha taustakontroll veendumaks, et nad on ka maksejõulused ja neil pole varem probleeme olnud.

2. Korralik kasum

Teile kuuluva kinnisvara väärtus ajaga tõuseb. Seega ühel hetkel on võimalik see korraliku kasumiga maha müüa. Siiski tuleb meeles pidada, et korraliku kasumi saamiseks tuleb investeerida õigesse kinnisvarasse.

3. Pikaajaline turvalisus

Kinnisvara on pikaajaline investeering, mis tähendab, et saate seda hoida mitu aastat. Nii saab pikemaajaliselt lasta selle hinnal kasvada. Kinnisvara välja üürides on aga selle ootamise kõrval võimalik teenida igakuist lisasissetulekut.

4. Mitmekesistamine

Investeerimisortfelli kinnisvara lisamine suurendab võimalusi kaitsta investeeringuid majanduslikult ebastabiilsetel aegadel. Näiteks võivad mõned aktsiad majanduslanguses kaotada oma väärtust. Kinnisvarainvesteeringute väärtus võib aga samal ajal jätkata tõusu. Nii olete kaitstud ka juhul, kui muud investeeringud kõrbevad.

5. Passiivne sissetulek

Kinnisvarainvesteeringud võimaldavad soovitud passiivset tulu, mille teenimiseks ei pea iga päev tööl käima. Oletame, et üürite välja näiteks mõne teile kuuluva kinnisvaraobjekti. Sealt igakuiselt laekuv üür on passiivne sissetulek.

6. Kaitse inflatsiooni eest

Kinnisvarainvesteeringuid peetakse ka heaks kaitseks inflatsiooni eest. Kui kaupade ja teenuste hinnad tõusevad, tõusevad tavaliselt ka kodude väärtused ja üürihinnad. Nii võivadki kinnisvarainvesteeringud pakkuda teile kasvavat igakuist sissetulekut ja väärtust.

7. Võimalus suurendada kapitali

Kinnisvarainvesteeringute eesmärk on suurendada teie rahalisi võimalusi. Kui müüte kinnisvara, mille väärtus on ajas tõusnud, suurendate ka oma kapitali.

Eestis on võimlik ärikinnisvarasse investeerid alates sajast eurost. Näiteks saab Reinvest24 kodulehel oleva investeerimiskalkulaatori abil vaadata, kui suurt passiivset tulu teenid erinevaid summasid üürikinnisvarasse investeerides. Platvormil on võimalik investeerida nii Eestis kui ka näiteks Hispaanias ja Moldovas olevatesse kinnisvaraobjektidesse. Keskmine tootlus on objektidel 14 protsenti. Lähemalt saab nendega tutvust teha siin.

scroll to top