Majanduses on inflatsioon ‘püsiv kaupade ja teenuste hinnataseme tõus aja jooksul’. Lihtsasti öeldud, see tähendab et hinnad tõusevad ja sinu raha väärtus langeb. Suurenev rahamass ringluses, riigivõlg ja nõudluse kasv, kõik need mängivad rolli hinna tõusus. Euroopa Liidus on keskmine inflatsioonimäär hetkel 2.2%.
Võti inflatsiooniga võitlemiseks on saada rohkem raha varade kapitali kasvust pikaajaliste perioodide jooksul ning teenida rohkem raha kõrgematest hindadest lühiajaliste perioodide jooksul. Investeerides kinnisvarasse läbi Reinvest24 saab sinust osa väärtusahelast, lisades rohkem väärtust kinnisvarale ja seega, suurendades kasumit. Teisisõnu, mida kõrgem on inflatsioon, seda kõrgemad on hinnad, mis tähendab rohkem tulu üürist või arendusest.
Asjad tõusevad pidevalt hinnas
Iga aasta sinu raha kaotab oma väärtust. Kunagi peeti 100 eurot suureks summaks, kui kohvi hind oli veel alla 1 euro. Tänapäeval 100 eurot ei ole enam sama väärtusega arvestades, et keskmine kohvi hind on nüüd 2.6 eurot. Inflatsiooni positiivne pool hõlmab seda, et inimesed ostavad rohkem nüüd, selle asemel, et maksta rohkem hiljem ning see hoiab nõudlust stabiilselt kõrgel, vältides probleeme mida tekitab deflatsioon. Siiski, sinu raha mis seisab pangakontol kaotab oma ostujõudu iga aasta ja see on sinu jaoks probleem.
Keskpangad üritavad majandust tõsta
Kvantitatiivne leevendamine on ‘ebatavaline rahapoliitika, mille käigus keskpank ostab riigivõlakirjad või muud väärtpaberid turult, et vähendada intressimäärasid ja suurendada rahamassi ringluses‘. See edendab laenude suurenemist ja likviidsust, et ‘kiirendada majanduskasvu’. Kuid, kui lühiajalised intressimäärad on 0% lähedal ja laenude kogumaht jõuab oma tippu, siis tekib defitsiidist põhjustatud inflatsioon; kui kaupade ja teenuste nõudlus suureneb kiiremini kui majanduse tootmismaht.
Raha trükitakse iga päev aina juurde
Riigid nagu Ameerika Ühendriigid trükivad nii palju pangatähti kui vaja, et suurendada rahamassi ringluses, aga kindla kauba kogusega see jällegist tekitab inflatsiooni. Seda tehakse tahtlikult, et saada inflatsioon 2-3% vahele. Keskpangad usuvad et 2-3% inflatsioonimäär on majandusele tervislik ja stimuleerib turgu tegutsema tõhusamalt. Teisest küljest, üks suurimaid kõrvalmõjusi pidevast inflatsiooni tõusust on kõrgemad laenumäärad pikas perspektiivis, mis tähendab kõrgemaid elamiskulusid madalama kapitali väärtusega.
Inflatsioon on kõrgem, kui palgatõus
Palgad kipuvad tõusma aja jooksul, kuid mitte sama palju kui inflatsioon. Palgatõus Euroopa Liidus oli keskmiselt 1.91% alates 2009 kuni 2018, märkimisväärselt kõrgema inflatsioonimääraga 2.46% alates 1997 kuni 2018. Üldiselt, sinu palk võib veidi tõusta, kuid hinnad tõusevad veelgi rohkem. Ja kui toorainete nagu näiteks nafta hinnad tõusvad, tõusevad ka enamus teenuste hinnad. Sellest tulenevalt, kaupade ja teenuste üldised hinnad tõusevad samuti antud turul. Seega, sinu raha ostujõud väheneb pidevalt.
Sinu pangahoiuse intressimäär ei ole piisav, et katta inflatsiooni
Kui sa jätad oma raha pangakontole võid sa saada 0.1-0.5% vahel intressi oma hoiustele, mis kahjuks isegi ei kata praegust inflatsioonmäära. Teisisõnu, sa kaotad rohkem kui sa saad. Nii siis, hoolimata sellest, et sa ‘säästad raha’ ja saad intressi oma hoiuselt, sa tegelt kaotad raha. Nende põhimõtete mõistmine ja nendele reageerimine on see, mis eristab rahaliselt edukaid inimesi, kes saavad ajas jõukamaks nendest, kes kaotavad oma raha väärtust, muutudes vaesemaks.
Investeerimine kinnisvarasse võib aidata sul inflatsiooni vastu võidelda
Olenevalt turust, keskmine kinnisvara turukasv võib olla kõrgem, kui inflatsioonimäär. Näiteks, praegune inflatsioonmäär Eestis on 3.7%. Kuid praegune kinnisvara turukasv on 6%. Seega, ostes kinnisvara ja investeerides oma raha objektidesse sa tegelt võidad inflatsiooni ja katad oma kaotusi pikaajalise kapitali kasvuga. Lisaks, kui sa investeerid üürikinisvarasse saad sa ka igakuist renditulu passiivse sissetulekuna.
Reinvest24 võtab kõiki neid asju arvesse, valides õiged kinnisvara investeerimisobjektid, pidevalt analüüsides meie potentsiaalseid objekte hetke turu olukorraga, eelnevate investeerimisobjektidega ja praeguse inflatsioonimääraga. Investeerides kinnisvarasse koos Reinvest24 võidad sa inflatsiooni ja tagad endale tervisliku pikaajalise kinnisvara portfoolio, mis annab sulle jõukuse passiivsest sissetulekust (igakuisest üüritulust) ja kapitali kasvust, keskmise kombineeritud tulumäär 14.6% aastas.
Saa kinnisvara investoriks juba täna ja võida inflatsiooni
Kokkuvõttes, kui sul on raha, mis seisab pangakontol ja sa soovid selle väärtust suurendada, siis sinu põhiline ja ainus eesmärk peaks olema kasvatada oma kapitali kiiremalt, kui praegune inflatsioonimäär. On ka oluline kontrollida oma investeeringute riske ja olla kindel, et paigutad oma raha varadesse, mis tõusevad hinnas läbi aja. Reinvest24 pakub investoritele nagu sina ideaalset võimalust võidelda inflatsiooni vastu ja suurendada oma kapitali väärtust.
Kinnisvara pakub madalamat riski võrreldes teiste investeeringutega nagu laenud või aktsiad. Meie hoolikalt valitud investeerimisobjektid võimaldavad sulle madala riski juures maksimaalset tulu. Alusta juba täna, investeeri kinnisvarasse alates 100€.
Fotod: Pexels ja Unsplash.
Blogipostitus ilmus esimesena 8. veebruaril Reinvest24 blogis.
* Tegemist on Rahajutud.ee veebiportaali koostööpartneri poolt kirjutatud postitusega. Postituses leiduvad aktiivsed lingid on Reinvest24 soovitusprogrammist ning võivad erineval kujul tuua kasu Rahajutud.ee portaalile.