fbpx
Close

Balti börsiindeksites toimuvad muudatused, OMX Baltic 10 muutub veel rohkem Tallinna keskseks

Avatar

Foto: Shutterstock

Nasdaq Baltic teatas neljapäeval, et alates 2. juulist tehakse kahes börsiindeksis, OMX Baltic 10 ja OMX Baltic Benchmark, mõlemas mõned muudatused.

OMX Baltic 10 on kaubeldav indeks, mis koosneb Balti turu kümnest kõige aktiivsemalt kaubeldud aktsiast. Börsiteate kohaselt langevad järgnevaks pooleks aastaks indeksist välja Vilniuses noteeritud Klaipedos Nafta (KNF1L) ja lätlaste ravimitootja Grindeks (GRD1R). Asemele tulevad kaks Tallinna börsi aktsiat Merko Ehitus (MRK1T) ja Silvano Fashion Group (SFG1T), mis eelmises indeksi korrigeerimises aastavahetuse paiku kümne hulgast välja heideti.

Indeksisse OMX Baltic 10 kuuluvad aktsiad alates 2. juulist: Harju Elekter, Merko Ehitus, Silvano Fashion Group, Šiauliu bankas, LHV Group, Tallink Grupp, Telia Lietuva, Tallinna Kaubamaja Grupp, Olympic Entertainment Group ja Tallinna Vesi. Nagu näha, siis OMX Baltic 10 on nüüdsest veelgi enam Eesti keskne, kui kümnest ettevõttest koguni kaheksa on noteeritud Tallinna börsil. Riia börsi esindatus indeksis kadus koos Grindeksi väljaarvamisega.

OMX Baltic Benchmark on võrdlusindeks, mis koosneb suurimatest ja enim kaubeldud aktsiatest Balti väärtpaberiturul ning hõlmab kõiki sektoreid. Võrdlusindeks on turul valitsevate trendide indikaatoriks. Seekordse korrigeerimise tulemusena eemaldatakse indeksi koosseisust Eesti ettevõtted Nordecon (NCN1T) ja Baltika (BLT1T) ning lätlaste HansaMatrix (HMX1R). Asemele tulevad AUGA group (AUG1L), Tallinna Sadam (TSM1T), Latvijas Gaze (GZE1R) ja Pro Kapital Grupp (PKG1T).

Indeksisse OMX Baltic Benchmark kuuluvad aktsiad alates 2. juulist: Apranga, Merko Ehitus, Šiauliu bankas, AUGA group, Tallinna Sadam, Latvijas Gaze, Pro Kapital Grupp, Tallink Grupp, Grigeo, Olainfarm, Tallinna Kaubamaja Grupp, Grindeks, Olympic Entertainment Group, Tallinna Vesi, Pieno žvaigždes, Telia Lietuva, Harju Elekter, PRFoods, Valmieras stikla škiedra, Klaipedos nafta, Rokiškio suris, Vilkyškiu pienine, LHV Group, SAF Tehnika, Žemaitijos pienas, Linas Agro Group ja Silvano Fashion Group.

Mõlema indeksi koosseisu korrigeeritakse kaks korda aastas.

scroll to top