fbpx
Close

Märts oli Balti börsil tugevalt roheline kuu

Avatar

Nasdaq Baltic | Foto: Siim Semiskar

Aasta algus on Balti börsidel alanud positiivselt ja näidanud suurt kauplemisaktiivsust. Märts oli börsil tugevalt roheline kuu. Märtsikuus liikus positiivses suunas 19 Balti börsi põhinimekirja ettevõtte aktsia. Hind langes vaid kaheksa ettevõtte aktsial.

Sarnaselt veebruarile näitasid ka märtsikuus Balti börside indeksid nii langust kui tõusu. Positiivses suunas liikus Tallinna börsi indeks (3,33%) ning üldindeks OMXBBGI, mis tõusis 1,69%. Korralikult langes Riia börsi indeks -5,51% ning ka naaberriigi Vilniuse börsi indeks vähenes -0,25%.

Balti börside viimase 52 nädala liikumine graafikul:

nasdaqbaltic.com

Märtsis oli Tallinna ja Riia börsil 23 kauplemispäeva ning Vilniuse börsil 22. Kokku tehti Baltikumi peale 78342 tehingut ehk keskmiselt 3456 tehingut päevas. Kõige rohkem kaubeldi Nasdaq Tallinna börsil – kokku tehti 46718 tehingut. Tehingutest 27482 tehti Vilniuse börsil tehti ja Riia omal vaid 4142.

Top10 ettevõtted märtsi käibe arvestuses (tuhanded eurod):

nasdaqbaltic.com

Balti börsi põhinimekirja aktsiate liikumine märtsikuus:

Positiivses suunas liikus märtsikuus 19 Balti börsi põhinimekirja ettevõtte aktsia hind. Kõige rohkem tõusis Leedu reisi- ja vabaajaettevõte aktsia (17,76%). Korralikult kasvas ka kodumaise ehituskontserni Nordeconi aktsia hind, tõustes 14,91 protsenti. Veebruarikuus väga suurt kasvu näidanud Coop Panga aktsia hind tõusis ka märtsis 12,72 protsenti.

nasdaqbaltic.com

Märtsikuus liikus negatiivses suunas kaheksa ettevõtte aktsia. Langust vedas kodumaise ehitusfirma Pro Kapital Gruppi aktsia hinna 5,26 protsendiline vähenemine. Järgnes Arco Vara aktsia 3,62 protsendiline langus. Vähenes ka rõivatootmisettevõtte Silvano Fashion Groupi aktsia (-3,34%).

nasdaqbaltic.com
scroll to top