fbpx
Close

Kristi Saare | Investeerimisega alustamine 50+ vanuses

Avatar

Noortele investeerimishuvilistele ei ole tavaliselt eriti palju nõu alustamiseks vaja anda peale soovituse, et raha tuleb kohe mängu panna ja järgmiste kümnendite jooksul aitab liitintress sinu varal kasvada märkimisväärsete summadeni. See on hea soovitus, mis aga eeldab, et investoril on aega liitintressi kasvu kümneid aastaid oodata, et siis töö vilju nautida.

Olen erinevatel koolitustel kohtunud aga paljude investeerimishuvilistega, kelle vanus on pigem 50+, ehk ainult ootamisest, et raha kasvab sellises olukorras ei piisa ja tegutsemisega on natukene kiirem. Kuna see on investeerimise populaarsemaks saamisel üha korduvam küsimus – kas ma olen liiga vana, et alustada? – siis panen ka veidi mõttekohti kirja.

Võin juba etteruttavalt öelda, et investeerimisega alustamiseks ei ole kunagi liiga hilja, aga sõltuvalt vanusest peab oma strateegiat veidi kohandama, et mõistliku riskiga maksimaalset kasu teenida. Praegu viiekümnendates olev inimene võib julgelt arvestada, et oodatav eluiga näitab suurusjärgus 30 aastat veel, milleks tuleb oma finantse planeerida.

Loe edasi SIIT.

Kes on Kristi Saare?

scroll to top