fbpx
Close

Veebruaris vedasid Balti börsi tõusu kaks kodumaist ettevõtet

Avatar

Nasdaq Baltic | Foto: Siim Semiskar

Sarnaselt jaanuarile oli ka aasta kõige lühem kuu Balti börsidel aktiivne kauplemiskuu. Positiivses suunas liikus veebruarikuus 17 Balti börsi põhinimekirja aktsiat ning langust näitasid sarnaselt jaanuarikuule 12 ettevõtte aktsiad.

Veebruaris näitasid Balti börside indeksid nii langust kui tõusu. Positiivses suunas liikus Tallinna börsi indeks (1.19%) ning Riia börsi indeks, mis tõusis 0,46%. Üldindeks OMXBBGI langes veebruarikuus -0,71% ning sarnaselt üldindeksile langes ka Vilniuse börsi indeks (-1,33%).

Balti börside viimase 52 nädala liikumine graafikul:

nasdaqbaltic.com

Veebruarikuus oli Tallinna ja Vilniuse börsil 19 kauplemispäeva ning Riia börsil 19. Kokku tehti Baltikumi peale 85434 tehingut ehk keskmiselt 4419 tehingut päevas. Kõige rohkem kaubeldi Nasdaq Tallinna börsil – kokku tehti 59943 tehingut. Tehingutest 21395 tehti Vilniuse börsil tehti ja Riia omal vaid 4096.

Top10 ettevõtted veebruari käibe arvestuses (tuhanded eurod):

nasdaqbaltic.com

Balti börsi põhinimekirja aktsiate liikumine veebruarikuus:

Aktsiate hinnad näitasid veebruraikuus korralikku tõusu ning koguni 17 ettevõtte aktsia hind suurenes. Aktsia hind suurenes kõige rohkem kodumaisel kapitalil põhineval Coop Pangal, tõustes 36,75%. Järgnes energiaettevõte Harju Elekter, mille aktsia tõusis 31,62 protsenti. Korraliku tõusu näitas ka Läti elektroonikafirma SAF tehnika aktsia, tõustes 23,97 protsenti.

nasdaqbaltic.com

Veebruaris langes 12 Balti börsi põhinimekirja ettevõtte aktsia hind. Langust vedas kodumaine rõivafirma Baltika, mille aktsia kukkus 19,34%. Järgnes Läti ravimitootja Grindeksi aktsia 17,31% langus ning Eesti finantskontserni LHV Groupi aktsia hinna 6,94 protsendiline vähenemine.

nasdaqbaltic.com
scroll to top